Pierwsza portmonetka w technologii NFC dla iPhone’a

Pierwsza portmonetka w technologii NFC dla iPhone’a
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.09.2012 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spółki DeviceFidelity i Vincento Payment Solutions Ltd, współpracujące z MasterCard, ogłosiły dzisiaj wprowadzenie na rynek europejskiej wersji moneto, bezpośredniej aplikacji przedpłaconej mobilnej portmonetki dla konsumenta w technologii NFC dla iPhone’a.

Przedpłacona mobilna portmonetka moneto wykorzystuje połączenie technologii MasterCard PayPass i platformy iCaisse4. DeviceFidelity. Umożliwia płatności tap & go (płatności zbliżeniowe) za pomocą iPhone’a w blisko 500 tysiącach placówek handlowych w 41 krajach. Oparta na technologii Kalixa, karta przedpłacona MasterCard, będąca flagowym produktem Vincento, jest wszechstronnym rozwiązaniem w obszarze handlu mobilnego.

Usługa mobilnej portmonetki moneto różni się od innych mobilnych programów w technologii NFC. Będzie ona dostępna dla większości użytkowników smartfonów, niezależnie od nośnika bezprzewodowego. Jeszcze w tym roku konsumenci korzystający z iPhone’a w Wielkiej Brytanii będą mogli zamówić usługę bezpośrednio na stronie www.moneto.co.uk. Użytkownicy będą mogli ustanowić połączenie z ich rachunkiem bankowym lub kartą kredytową w celu zasilania ich rachunków przedpłaconych usługi moneto. W późniejszym czasie usługa zostanie także udostępniona konsumentom korzystającym z Androida w Wielkiej Brytanii, a następnie w innych krajach europejskich.

Przedpłacona moneto MasterCard będzie pierwszym programem usług przedpłaconych oferującym mobilne rozwiązanie płatnicze, które obejmuje aplikację dla iPhone’a, umożliwiającą użytkownikom dostęp do ich rachunku za pomocą urządzenia mobilnego i korzystania z takich funkcji, jak aktualizacja salda w czasie rzeczywistym, lokalizacja placówek handlowych, bezpieczeństwo portmonetki i pełny zakres funkcjonalności NFC. Aby zapewnić użytkownikom możliwość dostępu do ich środków w bankomatach, dokonywanie zakupów online lub w placówkach handlowych, które nie akceptują płatności zbliżeniowych, usłudze moneto towarzyszy karta przepłacona EMV MasterCard.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)