Bilety w Krakowie kupisz poprzez NFC

Bilety w Krakowie kupisz poprzez NFC
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

31.01.2014 14:00, aktual.: 31.01.2014 14:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Krakowie mogą kupować bilety w technologii NFC, zbliżając telefon do umieszczonych w pojazdach naklejek.

Kraków został pierwszym polskim miastem, w którym można dokonać błyskawicznego zakupu biletów komunikacji miejskiej w technologii zbliżeniowej. W autobusach i tramwajach zamieszczono specjalne naklejki, które przedstawiają najpopularniejsze bilety zakodowane w postaci tagów NFC. Żeby zainicjować zakup, wystarczy zbliżyć do naklejki telefon z zainstalowaną aplikacją SkyCash, a następnie zatwierdzić transakcję kodem PIN.

Jeżeli telefon nie obsługuje standardu NFC, to wystarczy zeskanować jeden z umieszczonych na naklejce kodów QR.

Integracja z technologią zbliżeniową i kodami QR pozwoliła ponadto na znaczne uproszczenie procesu pobierania aplikacji SkyCash. Jeżeli pasażer, który nie jest jeszcze użytkownikiem systemu, zbliży telefon do plakatu lub zeskanuje fotokod, otrzyma link do programu. Bezpośrednio po rejestracji, także z poziomu telefonu, można podłączyć kartę płatniczą, która pozwala kupować bilety w ramach dostępnych na niej środków, bez konieczności pamiętania o regularnym zasilaniu konta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)