T-Mobile startuje z NFC

T-Mobile startuje z NFC18.10.2012 15:17
T-Mobile startuje z NFC

myWallet - kompleksowe rozwiązanie NFC od T-Mobile wejdzie na polski rynek 29. października. Na razie z jedną kartą debetową i jedną kartą kredytową.

Na start możliwe będzie dołączenie karty do eKonta w mBanku i karty kredytowej Polbanku. W kolejnych tygodniach dołączą kolejne banki i kolejne karty. Wśród partnerów jest również Getin Bank, Millennium oraz Citi.

W najbliższym czasie, do usługi dołączą także partnerzy niefinansowi, m.in. Tatrzański Park Narodowy. Trwają bardzo zaawansowane rozmowy w sprawie warszawskiego biletu komunikacji miejskiej.

Aby skorzystać z usługi, oprócz posiadania telefonu z NFC, należy wymienić kartę SIM na wspierającą NFC oraz zainstalować specjalną aplikację. Wymiana karty jest bezpłatna przy aneksie lub przy zakupie telefonu w sieci T-Mobile.

Do końca 201. roku w Polsce ma być 100 tys. terminali do płatności zbliżeniowych, a do 2015 powinno być ich 200 tys. Pod tym względem jesteśmy europejskim liderem, a na świecie wyprzedza nas tylko Kanada. W lipcu Polacy dokonali 3,5 mln transakcji zbliżeniowych kartami MasterCard PayPass. Liczba ta dynamicznie rośnie z miesiąca na miesiąc.

Korzystanie z aplikacji _ myWallet _ to koszt 2 zł miesięcznie, jednak przez 2 lata będzie obowiązywała promocja, w ramach której będzie ona darmowa. T-Mobile liczy na kilka tys. klientów w tym roku, a w przyszłym na kolejne kilkadziesiąt tysięcy. Początkowo mają to być głównie dotychczasowi klienci T-Mobile i współpracujących banków. Usługa nie będzie dostępna w Heyah, ani T-Mobile na kartę.

mBank chce wydawać do 2 tys. tego typu kart miesięcznie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)