Testy płatności NFC w Centertelu po wakacjach

Testy płatności NFC w Centertelu po wakacjach
Źródło zdjęć: © WP.PL

25.05.2010 06:30, aktual.: 25.05.2010 09:41

Po wakacjach także Centertel rozpocznie testy płatności w technologii zbliżeniowej NFC (ang. Near Field Communications). W projekcie ma wziąć kilka tysięcy klientów operatora.

Po wakacjach także Centertel rozpocznie testy płatności w technologii zbliżeniowej NFC (ang. _ Near Field Communications _). W projekcie ma wziąć kilka tysięcy klientów operatora.

_ Jako część międzynarodowej grupy telekomunikacyjnej, mamy to szczęście, że nie musimy na szybko uruchamiać "testów na kilkadziesiąt telefonów", by poznać podstawy technologii (znamy je z projektu "Pegasus", który wystartował w 2007 roku we francuskim Caen) _ - napisano na blog.tp.pl.

Operator przyznaje, że są jednak rzeczy, których jeszcze nie wie, jak np. jaki model będzie najbardziej przyjazny w codziennej obsłudze dla polskiego klienta.

_ Oczywiście technologia NFC to nie tylko płatności. Telefon może stać się karta miejską, biletem na mecze, czy też wejściówką do budynku lub biura. Pozwoli nam też korzystać z danych umieszczanych na tagach NFC, co otwiera przed nami zupełnie nowe obszary, zaczynające się od prostego zarządzania listą zakupów, po łatwe i przyjazne łączenie się ze stronami www związanymi z oglądanym produktem, czy interesującym plakatem _ - napisano na blogu.

Przypomnijmy, że płatności NFC testują już dwaj operatorzy we współpracy z Samsungiem - Polkomtel z BZ WBK i Visą oraz PTC z Inteligo i MasterCardem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)