Photoshop Elements 9 - młodszy brat dorośleje

Photoshop Elements 9 - młodszy brat dorośleje
Źródło zdjęć: © Adobe

22.09.2010 09:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa wersja programu do edycji zdjęć Photoshop Elements 9 z technologiami profesjonalnego Photoshopa już na rynku. Firma Adobe poinformowała o dziewiątej odsłonie programu dla systemów Windows i Mac.

Inteligentne narzędzie Spot Healing Brush, wzorowane na słynnej funkcji Content Aware Fill z programu Photoshop CS5. analizuje treść obrazu i oczyszcza lub poprawia zdjęcia, na przykład usuwa turystów lub psujący obraz słup telegraficzny. Ta sama funkcja może syntetyzować brakujące informacje o pikselach i tworzyć panoramy złożone z wielu zdjęć, bez przerw lub pustych obszarów.

Obraz
© (fot. Adobe)

Ponadto, nowa funkcja Photomerge Style Match pozwala ożywić zdjęcia mało wyraziste - analizuje charakterystykę dowolnego zdjęcia (kontrast i odcień kolorów) i automatycznie wprowadza te cechy na innym zdjęciu. Umożliwia to replikację każdego stylu fotografowania. Kilka nowych opcji wspomagania edycji prowadzi użytkownika krok po kroku przez proces uzyskiwania efektów, takich jak Out of Bounds (element zdjęcia staje się trójwymiarowy), tworzenie obrazów w stylu pop-art czy łatwe retuszowanie portretów. Użytkownicy mają także dostęp do masek warstw, co pozwala tworzyć zdjęcia wielowarstwowe.

Po raz pierwszy popularny Photoshop Elements Organizer jest dostępny na obydwu platformach - Windows i Mac. Funkcja Auto-Analyzer upraszcza pracochłonne wyszukiwanie najlepszych zdjęć, automatycznie przeszukując kolekcję użytkownika i znakując zdjęcia zgodnie z kryteriami jakości, takimi jak oświetlenie, ostrość i kontrast. Funkcja People Recognition automatycznie tworzy też znaczniki ludzi, dzięki czemu można szybko znaleźć określone osoby. Z upływem czasu działa ona coraz inteligentniej, ponieważ uczy się kojarzyć twarze z imionami.

Po nadaniu zdjęciom optymalnego wyglądu, użytkownicy mogą wysyłać je bezpośrednio na Facebooka lub za pomocą animowanych szablonów tworzyć interaktywne albumy online. Mogą też udostępniać pamiątkowe zdjęcia w formie spersonalizowanych kreacji, takich jak strony typu scrapbook, albumy fotograficzne, kalendarze czy pocztówki.

Oprogramowanie Adobe Photoshop Elements 9 dla systemów Windows i Mac jest dostępne polskiej wersji językowej. Sugerowana cena to 325 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także