PayPal: internauci, unikajcie Safari!

PayPal: internauci, unikajcie Safari!

PayPal: internauci, unikajcie Safari!
Źródło zdjęć: © Pay Pal
28.02.2008 18:00, aktualizacja: 29.02.2008 10:03

PayPal opublikował listę przeglądarek, które zdaniem firmy gwarantują internautom wysoki poziom bezpieczeństwa. Znalazł się na niej m.in. Internet Explorer 7, zabrakło natomiast Safari. W sprawie aplikacji Apple wypowiedział się nawet jeden z pracowników firmy.

Stworzona przez PayPala lista ma pomóc użytkownikom w wyborze właściwej aplikacji do surfowania, ale również do wykonywania transakcji online. Znalazły się na niej Internet Explorer 7, Internet Explorer 8 ( gdy się pojawi ), Mozilla Firefox 2, Mozilla Firefox 3 i Opera.

Przeglądarki Apple zabrakło, gdyż jej twórcy zostali w tyle z punktu widzenia tego, co powinni zrobić, by chronić swych użytkowników. Pod względem bezpieczeństwa Safari obsługuje wyłącznie SSL - i to wszystko. Zdaje się, że głównym powodem, dla którego aplikacja Apple odpadła w przedbiegach, jest brak zabezpieczeń przed phishingiem oraz brak obsługi certyfikatów EV.

Swe ostrzeżenie firma kieruje przede wszystkim do użytkowników systemu Mac OS X oraz posiadaczy iPhone'a, gdzie Safari stanowi jedyną przeglądarkę dostępną tuż po pierwszym uruchomieniu sprzętu ( patrz też artykuł: "Okna kontra koty - http://www.pcworld.pl/artykuly/54526.html" ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)