Użytkownicy Safari w Windows - jesteście nielegalni!

Użytkownicy Safari w Windows - jesteście nielegalni!
Źródło zdjęć: © wp.pl

26.03.2008 20:30, aktual.: 27.03.2008 09:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak informuje serwis 9to5Mac, Apple najwyraźniej zapomniało o skorygowaniu licencji przeglądarki Safari. Okazuje się bowiem, że aplikację z Cupertino można stosować wyłącznie na komputerach z logo nadgryzionego jabłuszka - nawet w Windows!

O licencjach robiących użytkowników w bambuko - http://www.pcworld.pl/news/140110_3.html już pisaliśmy. Wygląda jednak na to, że tym razem to Apple strzeliło gola do własnej bramki.

Rozpowszechniania wraz z Safari licencja głosi co następuje ( punkt 2. ): _ Ta licencja zezwala użytkownikowi na zainstalowanie oraz użycie Oprogramowania Apple na jednym komputerze Apple. _ Oznacza to, że przeglądarkę mogą zainstalować wszyscy ci, którzy korzystają z Windows na Maku. I tylko oni.

Zapis licencyjny wielu czytelnikom z pewnością przypomni stare czasy, w których komputery kupowało się dla aplikacji... Cóż, najwyraźniej na Safari zasłużyli wyłącznie miłośnicy marki.

Obraz
© Zobacz licencję (fot. wp.pl)

Aby ustrzec internautów przed łamaniem licencji, w niniejszym materiale nie zostanie umieszczony odsyłacz do przeglądarki Apple. Wszystkim bardzo kurczowo trzymającym się przepisów obowiązującego prawa radzimy jak najszybsze usunięcie Safari z komputera - o ile nie jest to sprzęt z logo nadgryzionego jabłuszka. : )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)