Koniec przeglądarki Apple Safari dla Windows

Koniec przeglądarki Apple Safari dla Windows

Koniec przeglądarki Apple Safari dla Windows
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.07.2012 09:41

Safari do 2007 roku było przeglądarką dla systemu Apple Mac OS X. Jednak w połowie tamtego roku pojawiła się również wersja dla Windows oznaczona numerem 3.0.

Mimo tego, że na Windows zadebiutowała również wersja 4.0. a także 5.0 – przeglądarka nie zdołała podbić rynku. Ostatnia wersja oznaczona symbolem 5.1.7 została wydana 9 maja tego roku i wygląda na to, że aktualizacji już nie będzie.

Wraz z systemem Mac OS X 10.7 Mountain Lion zadebiutowała wersja 6.0. która nie pojawiła się na stronie Apple. Aktualizacja dostępna jest jedynie dla posiadaczy systemu Lion (ale nie wnosi pełnej funkcjonalności) i jest domyślnie zainstalowana w najnowszej wersji systemu. Skąd taki krok? Chyba nikt nie widział sensu rozwijania tej aplikacji dla Windows (jest IE, Chrome, Firefox, Opera) i w końcu Apple podjęło odpowiednią decyzję. Ponadto Safari bardzo intensywnie wykorzystuje gesty multi-touch w komputerach MacBook, które są niedostępne dla użytkowników Windows, więc dla nich Safari było dosyć okrojonym produktem.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Gorliwy skorpion"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)