Oculus Rift nauczy, jak przetrwać awaryjne lądowanie

Oculus Rift nauczy, jak przetrwać awaryjne lądowanie
Źródło zdjęć: © Jetstar Airways / CC

23.04.2015 09:55, aktual.: 23.04.2015 15:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Będąc zamkniętym w metalowej tubie lecącej dziesiątki kilometrów nad ziemią staramy się nie wyobrażać sobie co się stanie, gdy nagle dojdzie do katastrofy lotniczej. Stewardessy mogą pięknie pokazywać jak założyć kamizelkę i maskę tlenową, ale nie są w stanie naprawdę przygotować pasażerów na sytuację, w której samolot musi wylądować awaryjnie na wodzie.

Będąc zamkniętym w metalowej tubie lecącej dziesiątki kilometrów nad ziemią staramy się nie wyobrażać sobie, co się stanie, gdy nagle dojdzie do katastrofy lotniczej. Stewardessy mogą pięknie pokazywać, jak założyć kamizelkę i maskę tlenową, ale nie są w stanie naprawdę przygotować pasażerów na sytuację, w której samolot musi wylądować awaryjnie na wodzie.
Z tego właśnie powodu naukowcy z University of Udine postanowili stworzyć demo, które uświadomi nas, z czym będziemy musieli się zmierzyć w razie potencjalnej katastrofy. Materiał jest przygotowany pod Oculus Rifta - dzięki temu możemy poczuć się w centrum całej akcji i wyciągnąć znacznie więcej wniosków niż podczas suchych filmów instruktażowych. Demo przede wszystkim może wyuczyć nas pewnych odruchów i uzmysłowić, jak wiele może kosztować ignorowanie procedur bezpieczeństwa mówiących np. o pozostawieniu bagażu podręcznego w czasie katastrofy. Posiadacze Oculus Rifta mogą bezpłatnie pobrać program z tego linku.

Wirtualna rzeczywistość może być wykorzystywana nie tylko do gier, ale także do całkiem przydatnych aplikacji czy programów edukacyjnych w rodzaju powyższego materiału. W ubiegłym miesiącu Samsung wykorzystał swój zestaw do wirtualnej rzeczywistości oraz kamerę panoramiczną, by ojciec znajdujący się po drugiej stronie kuli ziemskiej mógł uczestniczyć w czasie rzeczywistym w porodzie swojego dziecka.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Oculus Rift nauczy jak przetrwać awaryjne lądowanie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)