StarVR - kolejny konkurent Oculus Rifta

StarVR - kolejny konkurent Oculus Rifta

StarVR - kolejny konkurent Oculus Rifta
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
16.06.2015 12:27, aktualizacja: 16.06.2015 14:47

Na polu headsetów VR zaczyna się robić tłoczno. W przyszłym roku fani wirtualnej rzeczywistości będą mieli w czym wybierać. Kolejną po HTC Vive alternatywą dla Oculus Rifta jest StarVR od studia Starbreeze, znanego z gry Brothers: A Tale of Two Sons.

Studio jakiś czas temu przejęło startup InfinitEye, który zajmował się właśnie tematyką VR. Pierwszym efektem ich pracy jest StarVR - headset, o którym może być głośno z uwagi na oszałamiający kąt widzenia wynoszący aż 210 stopni w poziomie i 130 w pionie, podczas gdy konkurencyjne modele gwarantują maksymalnie 12. stopni. To w połączeniu z dwoma panelami o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli na każde oko) powodować ma niespotykaną dotąd immersję z gry.

Pierwszym tytułem, który będzie wspierać tę technologię będzie strzelanka The Walking Dead tworzona przez studio Overkill. Na filmie, udostępnionym w serwisie YouTube przez Starbreeze, da się zauważyć, że gra będzie najprawdopodobniej "celowniczkiem na szynach" - gracz zamiast pada trzyma plastikową strzelbę z markerami ułatwiającymi śledzenie broni przez kamerę.

StarVR zadebiutować ma w przyszłym roku. Cena urządzenia pozostaje nieznana.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Są szkoły w USA, które wciąż używają Amigi 2000

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)