Oculus Rift: nie uruchomisz gry bez oryginalnych gogli

Oculus Rift: nie uruchomisz gry bez oryginalnych gogli
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

24.05.2016 12:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsze aktualizacja oprogramowania gogli VR Oculus Rift uniemożliwia uruchomienie przeznaczonej na nie gry, jeśli do komputera nie jest podłączony Oculus.

Najnowsze aktualizacja oprogramowania gogli VR Oculus Rift uniemożliwia uruchomienie przeznaczonej na nie gry, jeśli do komputera nie jest podłączony Oculus. To odpowiedź na programy pozwalające uruchomić gry na Oculusa na konkurencyjnych goglach HTC Vive.

- Kiedy dowiedzieliśmy się o działaniach modyfikujących nasze oprogramowanie poprzez interferencję w bezpieczeństwo, funkcjonalność i integralność ekosystemu Oculusa –. co pozwoliło uruchamiać gry poza kontrolą naszego procesu testowania i wsparcia technicznego – od razu poinformowaliśmy użytkowników, że nie będziemy wspierać lub utrzymywać długookresowej użyteczności czy jakości zhackowanego oprogramowania – napisał przedstawiciel Oculusa w oficjalnym oświadczeniu.

Jak dodał, firma traktuje "bardzo poważnie bezpieczeństwo, funkcjonalność i integralność" swojego systemu.
- Ludzie powinni spodziewać się, że zhackowane gry nie będą działać wiecznie, gdyż standardowe aktualizacje gier, aplikacji oraz naszej platformy mogą uniemożliwić działanie zhackowanego oprogramowania - powiedział.

Oculus zaprzeczył, że aktualizacja wymierzona była w konkretny program umożliwiający granie na HTC Vive w tytuły przeznaczone na Oculus Rift. W kwietniu kilka najpopularniejszych serwisów piszących o grach wideo donosiło jednak o aplikacji Revive, która pozwalała uruchomić na goglach HTC Vive gry działające na silnikach Unity lub Unreal Engine 4. Sama gra wciąż musiała być jednak zakupiona poprzez oficjalny sklep Oculusa.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także