Ostatni spacer dzięki Oculus Rift

Ostatni spacer dzięki Oculus Rift

Ostatni spacer dzięki Oculus Rift
Źródło zdjęć: © youtube.com
22.04.2014 11:10, aktualizacja: 22.04.2014 12:14

Gdy lekarze odesłali Robertę Firstenbag do domu, by ostatnie dni walki z nowotworem mogła spędzić w rodzinnym gronie, kobieta była już zbyt słaba, by cieszyć się zwykłym spacerem po podwórku. Wtedy to jej wnuczka wpadła na niezwykły pomysł.

Priscilla Firstenberg, pracująca w studiu Camuoflaj nad mobilną grą "Republique", zwróciła się z prośbą do Oculus VR o jeden egzemplarz Oculus Rifta. Firma od razu przysłała gogle.

Oculus Rift to specjalne urządzenie, które przypomina nieco lekki, plastikowy hełm. Uszy otaczają słuchawki, a przed oczami umieszczony jest ekran, na którym wyświetlane są trójwymiarowe obrazy. Gadżet pozwala na doświadczanie prawdziwie wirtualnej rzeczywistości. Na razie technologia czeka na produkty, które z nią współpracują i choć oczy branży zwrócone są głównie na producentów gier, opisywany przykład pokazuje, że Oculus Rift można wykorzystać w o wiele bardziej szczytnych celach niż tylko prosta rozrywka.

To jest jak forma terapii, pozwalająca docenić nam piękno świata i zauważyć, że my też jesteśmy jego częścią Ponieważ marzeniem Roberty były podróże, jej wnuczka odpaliła demo "Tuscany", które pozwala spacerować po wnętrzu i ogrodzie nadmorskiej posiadłości. Reakcję chorej kobiety możecie zobaczyć na powyższym filmie. Starsza pani była oczarowana urządzeniem. W końcu mogła wchodzić po schodach bez problemu i podziwiać zewnętrzny świat, ciesząc się widokiem jej ulubionych motyli znajdujących się na wyciągnięcie ręki.

_ - To jest jak forma terapii, pozwalająca docenić nam piękno świata i zauważyć, że my też jesteśmy jego częścią - _ Roberta opowiada na końcu filmu.

Priscilla pracowała nad kolejnymi wycieczkami dla babci, które miały zabrać ją nad wodospad i do lasu pełnego wróżek, gdy kondycja kobiety uległa pogorszeniu. Roberta zmarła cztery tygodnie po jej pierwszym spotkaniu z Oculus Riftem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)