Pyrzowice. Awaryjne lądowanie samolotu

Pyrzowice. Awaryjne lądowanie samolotu

Pyrzowice. Awaryjne lądowanie samolotu
Źródło zdjęć: © iStock.com
Karolina Modzelewska
26.07.2019 09:25

Samolot transportowy lecący ze Stuttgartu awaryjnie lądował w Pyrzowicach. Jego załoga zgłosiła, że może mieć problemy z wysunięciem podwozia. Cała akcja została przeprowadzona bez większych zakłóceń dla pracy lotniska.

W czwartek, w Pyrzowicach przeprowadzono sprawną akcje awaryjnego lądowania. Samolot transportowy podróżował ze Stuttgartu do Katowic. Na jego pokładzie znajdowały się trzy osoby.

Piloci zgłosili problemy i nadali sygnał "MAYDAY". Uruchamia on procedurę, w której pomoc jest potrzebna natychmiastowo.

Cała akcja była nadzorowana przez służby ratownicze. Uczestniczyło w niej m.in. 21 zastępów straży pożarnej. Pomimo groźnie wyglądającej sytuacji, praca lotniska nie została zakłócona. W trakcie zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Co było przyczyną awaryjnego lądowania w Pyrzowicach?

Przyczyną awaryjnego lądowania było podejrzenie uszkodzenia podwozia. Ostatecznie okazało się, że był to fałszywy alarm, a problem powstał na skutek fałszywej sygnalizacji.

Służby Katowice Airport podały, że procedura awaryjnego lądowania dotyczyła turbośmigłowej maszyny typu ATR-72-200 w wersji cargo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)