Nowy rewolucyjny terminal mobilny Casio IT-800

Nowy rewolucyjny terminal mobilny Casio IT‑800

Nowy rewolucyjny terminal mobilny Casio IT-800
Źródło zdjęć: © Casio
06.11.2009 14:13

Nowy terminal mobilny Casio IT-800 posiada zintegrowany modem w technologii 3.5G (GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA) dający możliwość szybkiej transmisji danych (prędkość do 7,2 Mbps), jak również wykonywania połączeń telefonicznych. Technologia ta pozwala na zdalny dostęp zapewniając użytkownikowi replikację danych z serwerami firmowymi. Dodatkowo pracownik będący poza siedzibą firmy może bezzwłocznie skontaktować się z centralą bez korzystania z dodatkowego aparatu komórkowego

IT-80. gromadzi informacje poprzez skanowanie kodów w 1D i 2D jak również pozwala na wykonywanie zdjęć dzięki wbudowanemu aparatowi cyfrowemu (2Mpix), czyta karty zbliżeniowe (Smart Cards) oraz posiada zintegrowany odbiornik GPS. Nowy terminal mobilny wyposażony jest również w szereg funkcji zabezpieczających takich jaki: autoryzacja użytkownika poprzez login lub kartę zbliżeniową. IT-800 wyposażony jest w zaawansowany system zabezpieczający przed utratą ważnych danych dla firmy.

Obraz
© (fot. Casio)

Nowy terminal mobilny IT-80. posiada system operacyjny Microsoft Windows Mobile 6.5, waży tylko 350 gramów i jest wyposażony w 3.7 calowy wyświetlacz VGA, który jest dziesięciokrotnie bardziej wytrzymały na wstrząsy oraz uderzenia niż standardowe urządzenia tej klasy. Efekt ten został osiągnięty dzięki zastosowaniu transparentnych pochłaniających wstrząsy materiałów pomiędzy LCD, a panelem dotykowym. Dzięki wykorzystaniu własnej technologii Casio Blanview LCD oferuje 30% redukcje refleksów świetlnych oraz o połowę mniejsze zużycie energii potrzebnej do podświetlenia wyświetlacza LCD. Casio IT-800 prezentuje energooszczędne wykonanie oraz doskonałą czytelność ekranu zarówno w pomieszczeniu jak i poza nim.
Rozwój zastosowania ISO 1340. i skoncentrowanie się na funkcjonalnym wzornictwie pozwoliło na stworzenie poręcznego i ergonomicznego terminala mobilnego. Posiada on wytrzymałość klasy IP54 oraz jest odporny na działanie kurzu, wody, co pozwala na upadek z wysokości 1,5 metra bez uszkodzenia. Casio IT-800 może pracować w temperaturze do -20ºC, co czyni go wszechstronnym urządzeniem podczas trudnych warunków atmosferycznych.

- Czytnik kart - NFC (ISO 14443A oraz ISO 14443B) może być zastosowany do odczytu kart zbliżeniowych typu Mifare (np. do autoryzacji użytkowników)
- Czytnik C-MOS z dużą prędkością oraz precyzją skanuje kody 1D oraz 2D (do 5 kodów jednocześnie)
- 2.0 Mpix Aparat cyfrowy wykonuje ostre zdjęcia przy wykorzystaniu funkcji autofocus z super-jasnym fleszem LED
- Nawigacja GPS umożliwia z łatwością odnaleźć daną lokalizacje lub przypisać współrzędne geograficzne do wykonanego zdjęcia
- Modem GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA jest przydatny przy gromadzeniu danych, wysyłce raportów jak również dla funkcji telefonicznej
- Karta WLAN(802.11b/g) umożliwia szybką replikację w zasięgu sieci bezprzewodowej
- Interfejs Bluetooth jest wygodny do łączenia się z np. dodatkową drukarką.

Casio IT-80. jest dostępny w ośmiu różnych konfiguracjach, które mogą być używane w różnych wariantach aplikacji. Terminal może służyć przedstawicielom handlowym do bezpośrednich dostaw magazynowych, znajduje również zastosowanie w farmacji oraz na runku usług medycznych, egzekwowania opłat parkingowych, przy wszelkiego rodzaju pomiarach, inwentaryzacjach, przygotowywaniu dostaw jak również wydawaniu biletów.

Cena detaliczna wynosi ok. 2000 EUR netto w zależności od konfiguracji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)