Nowy aparat Sony Alfa 57 z półprzezroczystym lustrem

Nowy aparat Sony Alfa 57 z półprzezroczystym lustrem

Nowy aparat Sony Alfa 57 z półprzezroczystym lustrem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.03.2012 10:56, aktualizacja: 13.03.2012 15:26

Sony α57 to zaawansowany i przystępny cenowo aparat z unikatowymi cechami: nagrywaniem progresywnego obrazu Full HD i nowym trybem automatycznego komponowania portretów. Aparat umożliwia także wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością 12 kl./s.

Konstrukcja aparatu sprawia, że światło wpadające do wnętrza korpusu stale dociera do przetwornika obrazu CMOS i do czujnika automatyki ostrości, a automatyka ostrości działa przez cały czas fotografowania i filmowania. Komponowanie ujęć, nastawianie ostrości i podgląd w czasie rzeczywistym umożliwia wizjer Tru-Finder pokazujący 100. kadru.

Duża szczegółowość obrazu jest zasługą przetwornika obrazu Exmor APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 16,1 megapiksela, który połączono z najnowszym procesorem BIONZ. Procesor BIONZ zapewnia szeroki zakres czułości ISO: od 10. do 16 000. Aparat α57 umożliwia zdjęcia seryjne z szybkością: do 12 kl./s w trybie priorytetu zdjęć seryjnych Tele-zoom, w którym środkowy fragment obrazu z przetwornika jest powiększany 1,4x. Elementem wspólnym z aparatem α65 jest 15-polowy autofokus z trzema czujnikami krzyżowymi i systemem wykrywania fazy TTL. Nowo opracowana funkcja śledzenia obiektu przez automatykę ostrości utrzymuje ostrość twarzy lub innego obiektu nawet w przypadku chwilowego zasłonięcia go przez inny poruszający się obiekt.
Aparat α5. umożliwia także nagrywanie filmów Full HD. Szybka, działająca w czasie rzeczywistym automatyka ostrości oparta na systemie wykrywania fazy sprawia, że utrwalone na filmach ruchome obiekty są równie ostre jak na zdjęciach. Dzięki zgodności z progresywnym formatem AVCHD (w wersji 2.0) filmy Full HD mogą być rejestrowane w tempie do 50 pełnych klatek na sekundę (50p). Do wyboru jest także tryb 25p pozwalający nadać nagraniu charakterystyczny, kinowy wygląd.

Aparat α5. umożliwi wykonywanie zdjęć portretowych na profesjonalnym poziomie nawet początkującym użytkownikom – jako pierwszy na świecie ma bowiem funkcję automatycznego komponowania portretów. Wykorzystując technologię rozpoznawania twarzy i regułę trójpodziału, aparat wyznacza położenie fotografowanej osoby i ciasno kadruje obraz, tworząc profesjonalnie wyglądający portret w układzie pionowym albo poziomym. Opracowana przez Sony technologia By Pixel Super Resolution gwarantuje z kolei, że liczba pikseli w skadrowanym i powiększonym obrazie nie ulega zmniejszeniu. Razem ze zoptymalizowanym, skadrowanym obrazem aparat zapisuje też źródłowe zdjęcie.

Wizjer elektroniczny Tru-Finder ma rozdzielczość aż 144. tys. punktów i pokazuje 100% kadru. Oprócz wizjera, do wyświetlania informacji można też użyć wyświetlacza Xtra Fine LCD o przekątnej 3 cali (7,5 cm) i regulowanym kącie nachylenia.

Nowy aparat Sony z półprzezroczystym lustrem SLT-A5. będzie dostępny w Polsce od kwietnia 2012 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)