Chrome 2.0 alfa z nowymi funkcjami do pobrania

Chrome 2.0 alfa z nowymi funkcjami do pobrania

Chrome 2.0 alfa z nowymi funkcjami do pobrania
Źródło zdjęć: © Google
09.01.2009 22:32, aktualizacja: 12.01.2009 18:00

Niespełna miesiąc temu Google chwaliło się, że wersja 1.0 przeglądarki Chrome nie jest już betą. Teraz firma postanowiła jeszcze bardziej dobitnie pokazać, że jej nowy produkt jest "gotowy". Dziś w sieci pojawiła się wersja alfa Chrome 2.0, którą można oficjalnie pobrać - również z naszego serwera.

Niespełna miesiąc temu Google chwaliło się, że wersja 1.0 przeglądarki Chrome nie jest już betą. Teraz firma postanowiła jeszcze bardziej dobitnie pokazać, że jej nowy produkt jest "gotowy". Dziś w sieci pojawiła się wersja alfa Chrome 2.0.
Wersja alfa Chrome 2.0 została opublikowana na blogu twórców przeglądarki - Chrome Developer Channel. Najnowsza wersja produktu wprowadza do niej sporo zmian i nowości.

Chrome 2.0 alfa pokazuje, że ekipa Google stara się uzupełnić swój produkt o większość funkcji większych i ważniejszych graczy - Internet Explorera i Firefoksa. Nowe okno aktualizacji Chrome zostało wzbogacone o autowypełnianie, pełne już możliwości przybliżania zawartości strony, aktualizacje w module sprawdzania pisowni, automatyczne przewijanie i wiele innych funkcji.

Obraz
© Profile w Chrome (fot. IDG)

Jedną z najważniejszych nowości w Chrome jest opcja "profile", która umożliwia użytkownikom przygotowywanie i zapisywanie własnych profili z innymi ustawieniami, zakładkami, historią, plikami cookies oraz... skrótami. Jest to ciekawe rozwiązanie gdy na jednym komputerze chcemy uporządkować sprawy związane z pracą oraz chociażby rozrywką.

Chrome 2.0 daje webmasterom nową wersję silnika WebKit, niemal taką samą jaka znajduje się w Safari 3.1 od Apple. Inne nowości to m.in. zaimplementowany bezpieczny tryb SafeBrowsing ( tylko HTTPS; wada - strony z certyfikatem SSL nie ładują się ), możliwość importowania zakładek z Google Bookmarks, nowe nakładki dla Visty i XP oraz wiele innych.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)