Samsung NX100 - aparat kompaktowy z wymienną optyką

Samsung NX100 - aparat kompaktowy z wymienną optyką

Samsung NX100 - aparat kompaktowy z wymienną optyką
Źródło zdjęć: © Samsung
15.09.2010 12:31, aktualizacja: 15.09.2010 12:52

Firma Samsung zaprezentowała aparat kompaktowy z wymienną optyką – Samsung NX100, który jako pierwszy wyposażono w obiektyw i-Function. To rozwiązanie pozwala dokonać wyboru ustawień bez konieczności odrywania dłoni od obiektywu.

Aparat Samsung NX10. wyposażono w matrycę APS-C, 3-calowy wyświetlacz AMOLED. Obiektyw i-Function pozwala na kontrolę ustawień obrazu z poziomu pierścienia obiektywu. Dzięki temu możemy przełączyć się między ustawieniami czasu naświetlania, przysłony, korekty ekspozycji, balansu bieli i czułości ISO.

Obraz
© (fot. Samsung)

Na każdym z obiektywów umieszczono zestaw ikon ilustrujących główne zastosowanie. Dodatkowo aparat automatycznie wyświetla ustawienia dostosowane do danego typu używanego obiektywu. Kiedy użytkownik zmieni obiektyw na specjalistyczny np. „pancake”, aparat rozpozna jego typ i automatycznie skonfiguruje najbardziej optymalne ustawienia.

Aparat wyposażono w funkcję „Inteligentne Filtry”. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy zyskują możliwość zastosowania siedmiu różnych efektów obrazu w trybie odtwarzania m.in.: winieta, rybie oko czy miniatura.

Aparat pozwala na nagrywanie wideo w formacie HD 720P. Zapewnia również dostęp do trybu Komentarz dźwiękowy, który pozwala na nagrywanie dźwięku i zilustrowanie zdjęć dodatkowymi efektami audio.

Aparat Samsung NX100 będzie dostępny w Polsce w październiku 2010 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)