Nowa "alfa" Sony

Nowa "alfa" Sony
Źródło zdjęć: © Sony

07.01.2008 10:54, aktual.: 07.01.2008 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa lustrzanka cyfrowa α200 znakomicie nadaje się
dla początkujących odkrywców fascynującego świata fotografii cyfrowej.
Łączy wysoką jakość obrazu z łatwą obsługą i zaawansowanymi
możliwościami twórczymi

*Nowa lustrzanka cyfrowa α200 znakomicie nadaje się dla początkujących odkrywców fascynującego świata fotografii cyfrowej. Łączy wysoką jakość obrazu z łatwą obsługą i zaawansowanymi możliwościami twórczymi. *α200 cechuje się niewielkimi wymiarami i wygodą użytkowania. Współpracuje z systematycznie powiększaną gamą produktów a, którą tworzy ponad 20 wymiennych obiektywów, systemy oświetleniowe oraz inne akcesoria.
W korpusie a20. wykorzystano wydajny system redukcji zakłóceń i zaawansowane techniki przetwarzania obrazu, zapożyczone z wyższego modelu Sony a700. Pozwala to na wykonywanie jeszcze lepszych zdjęć, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Jego 10,2-megapikselowy przetwornik obrazu jest wyposażony w nowy układ redukcji szumów. Zapewnia bogate, żywe kolory i świetne odwzorowanie przejść tonalnych. Poprawiona wydajność procesora obrazu BIONZ przyczynia się natomiast do osłabienia zakłóceń w obrazie, niezależnie od warunków fotografowania.

Maksymalna czułość aparatu wzrosła do ISO 3200. Daje to użytkownikowi możliwość fotografowania bez lampy błyskowej nawet w słabym świetle. Dostępny jest także specjalny tryb redukcji szumów przy dużych czułościach ISO.
Zintegrowany stabilizator obrazu Super SteadyShot™. współpracujący ze wszystkimi obiektywami α

Zintegrowany z korpusem stabilizator obrazu Super SteadyShot™ kompensuje drgania lustrzanki z każdym obiektywem a, poprzez zmiany położenia matrycy CCD. Dotyczy to dostarczonego w zestawie obiektywu 1. – 70 mm, jak również obiektywów do makrofotografii i standardowych, które na ogół nie występują w wersjach ze stabilizacją. Zastosowany w lustrzance a200 nowy algorytm sterujący stabilizatorem Super SteadyShot™ umożliwia wydłużenie czasu ekspozycji o 2,5 – 3,5 stopnia EV. Dla porównania, w modelu a100 zakres ten wynosił 2,0 – 3,5 stopnia EV.

Duży, czytelny ekran Clear Photo LCD o przekątnej 2,7. pozwala teraz na wyświetlanie funkcji i ustawień aparatu, przez co ich wybieranie i zmienianie nie sprawi trudności nawet początkującym fotoamatorom. Na wyświetlaczu można także wyświetlić histogram RGB, który ułatwia kontrolę równowagi barw w obrazie. Większa szybkość reakcji aparatu to dla fotografujących szansa na utrwalenie niespodziewanych zdarzeń. System AF działa obecnie szybciej i dokładniej, a udoskonalony system śledzenia ostrości umożliwia lepsze uchwycenie ruchomego obiektu. 9-polowy autofokus z centralnym czujnikiem krzyżowym został wyposażony w nowy silnik i układy sterujące, co zwiększyło szybkość działania systemu AF. Wydzielony przycisk AF pozwala na szybkie, ręczne przełączenie czujnika ostrości na środek kadru i bardzo ułatwia szybkie nastawianie ostrości na małe obiekty.

Aparat jest zasilany z wydajnego akumulatora InfoLITHIUM™. NP-FM500H, który po naładowaniu wystarcza na wykonanie do 750 zdjęć (pomiar według normy Camera & Imaging Products Association). Stan naładowania można sprawdzić na ekranie LCD w postaci procentowego wskaźnika. Oferowany dodatkowo grip VG-B30AM daje komfort wykonywania zdjęć w układzie pionowym i poziomym. Można w nim zainstalować dwa akumulatory NP-FM500H, wydłużając w ten sposób czas między ładowaniami.

Ulepszony system optymalizacji zakresu dynamicznego (D-range Optimiser –. DRO) koryguje ekspozycję i kontrast. Zapewnia naturalne, zrównoważone efekty nawet przy fotografowaniu pod światło. Znacznie lepiej działa teraz tryb DRO Advanced, którego zadaniem jest automatyczne rozpoznawanie i korygowanie zdjęć wykonanych pod światło.

Użytkownik ma do dyspozycji sześć trybów tematycznych, które dostosowują ustawienia ekspozycji i balansu bieli do specyficznych warunków. Pozwalają skoncentrować się na ujęciu, a nie na wybieraniu odpowiednich ustawień. Chcąc nadać zdjęciu określony „wygląd”. bez zagłębiania się w skomplikowane ustawienia, można skorzystać z 8 zdefiniowanych ustawień.
W Polsce aparat powinien być dostępny od lutego'08, w cenie około 2 500zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)