Nowa "alfa" Sony

Nowa "alfa" Sony

Nowa "alfa" Sony
Źródło zdjęć: © Sony
07.01.2008 10:54, aktualizacja: 07.01.2008 13:37

Nowa lustrzanka cyfrowa α200 znakomicie nadaje się
dla początkujących odkrywców fascynującego świata fotografii cyfrowej.
Łączy wysoką jakość obrazu z łatwą obsługą i zaawansowanymi
możliwościami twórczymi

*Nowa lustrzanka cyfrowa α200 znakomicie nadaje się dla początkujących odkrywców fascynującego świata fotografii cyfrowej. Łączy wysoką jakość obrazu z łatwą obsługą i zaawansowanymi możliwościami twórczymi. *α200 cechuje się niewielkimi wymiarami i wygodą użytkowania. Współpracuje z systematycznie powiększaną gamą produktów a, którą tworzy ponad 20 wymiennych obiektywów, systemy oświetleniowe oraz inne akcesoria.
W korpusie a20. wykorzystano wydajny system redukcji zakłóceń i zaawansowane techniki przetwarzania obrazu, zapożyczone z wyższego modelu Sony a700. Pozwala to na wykonywanie jeszcze lepszych zdjęć, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Jego 10,2-megapikselowy przetwornik obrazu jest wyposażony w nowy układ redukcji szumów. Zapewnia bogate, żywe kolory i świetne odwzorowanie przejść tonalnych. Poprawiona wydajność procesora obrazu BIONZ przyczynia się natomiast do osłabienia zakłóceń w obrazie, niezależnie od warunków fotografowania.

Maksymalna czułość aparatu wzrosła do ISO 3200. Daje to użytkownikowi możliwość fotografowania bez lampy błyskowej nawet w słabym świetle. Dostępny jest także specjalny tryb redukcji szumów przy dużych czułościach ISO.
Zintegrowany stabilizator obrazu Super SteadyShot™. współpracujący ze wszystkimi obiektywami α

Zintegrowany z korpusem stabilizator obrazu Super SteadyShot™ kompensuje drgania lustrzanki z każdym obiektywem a, poprzez zmiany położenia matrycy CCD. Dotyczy to dostarczonego w zestawie obiektywu 1. – 70 mm, jak również obiektywów do makrofotografii i standardowych, które na ogół nie występują w wersjach ze stabilizacją. Zastosowany w lustrzance a200 nowy algorytm sterujący stabilizatorem Super SteadyShot™ umożliwia wydłużenie czasu ekspozycji o 2,5 – 3,5 stopnia EV. Dla porównania, w modelu a100 zakres ten wynosił 2,0 – 3,5 stopnia EV.

Duży, czytelny ekran Clear Photo LCD o przekątnej 2,7. pozwala teraz na wyświetlanie funkcji i ustawień aparatu, przez co ich wybieranie i zmienianie nie sprawi trudności nawet początkującym fotoamatorom. Na wyświetlaczu można także wyświetlić histogram RGB, który ułatwia kontrolę równowagi barw w obrazie. Większa szybkość reakcji aparatu to dla fotografujących szansa na utrwalenie niespodziewanych zdarzeń. System AF działa obecnie szybciej i dokładniej, a udoskonalony system śledzenia ostrości umożliwia lepsze uchwycenie ruchomego obiektu. 9-polowy autofokus z centralnym czujnikiem krzyżowym został wyposażony w nowy silnik i układy sterujące, co zwiększyło szybkość działania systemu AF. Wydzielony przycisk AF pozwala na szybkie, ręczne przełączenie czujnika ostrości na środek kadru i bardzo ułatwia szybkie nastawianie ostrości na małe obiekty.

Aparat jest zasilany z wydajnego akumulatora InfoLITHIUM™. NP-FM500H, który po naładowaniu wystarcza na wykonanie do 750 zdjęć (pomiar według normy Camera & Imaging Products Association). Stan naładowania można sprawdzić na ekranie LCD w postaci procentowego wskaźnika. Oferowany dodatkowo grip VG-B30AM daje komfort wykonywania zdjęć w układzie pionowym i poziomym. Można w nim zainstalować dwa akumulatory NP-FM500H, wydłużając w ten sposób czas między ładowaniami.

Ulepszony system optymalizacji zakresu dynamicznego (D-range Optimiser –. DRO) koryguje ekspozycję i kontrast. Zapewnia naturalne, zrównoważone efekty nawet przy fotografowaniu pod światło. Znacznie lepiej działa teraz tryb DRO Advanced, którego zadaniem jest automatyczne rozpoznawanie i korygowanie zdjęć wykonanych pod światło.

Użytkownik ma do dyspozycji sześć trybów tematycznych, które dostosowują ustawienia ekspozycji i balansu bieli do specyficznych warunków. Pozwalają skoncentrować się na ujęciu, a nie na wybieraniu odpowiednich ustawień. Chcąc nadać zdjęciu określony „wygląd”. bez zagłębiania się w skomplikowane ustawienia, można skorzystać z 8 zdefiniowanych ustawień.
W Polsce aparat powinien być dostępny od lutego'08, w cenie około 2 500zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)