Olympus XZ-10 - lekki aparat z jasnym obiektywem

Olympus XZ-10 - lekki aparat z jasnym obiektywem30.01.2013 14:02
Olympus XZ-10 - lekki aparat z jasnym obiektywem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Olympus wzbogaca swoją serię kompaktowych aparatów fotograficznych o lekki model XZ-10

Porównując objętość, XZ-1. jest o około 40 procent mniejszy od klasycznego modelu STYLUS XZ-2, niemniej jednak nadal posiada jasny, szerokokątny obiektywu ZUIKO DIGITAL 1:1.8-2.7, który utrzymuje wysoką jasność w całym zakresie zoomu. XZ-10 udostępnia jasny, maksymalny otwór przysłony 1:1.8 przy ustawieniu szerokokątnym oraz zachowuje dużą jasność przy 5-krotnym zoomie.

288766353140365459
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Razem z wysoką czułością ISO 6400. opracowanym przez Olympus przetwarzaniem obrazu iHS oraz technologiami sensora CMOS, aparat umożliwia fotografowanie makro z zaledwie 1 cm, poprzez ujęcia rozległych krajobrazów i zdjęcia portretowe, aż po sceny o mieszanym oświetleniu.

Tak jak flagowy w serii STYLUS model XZ-2. nowy aparat posiada pierścień sterujący na obiektywie umożliwiający manualną regulację kluczowych parametrów bez odrywania wzroku od fotografowanego motywu. Wartość przysłony, czas ekspozycji czy też przesunięcie programu, to tylko niektóre ustawienia dostępne poprzez pierścień sterujący. Alternatywnie, w celu szybkiego dostępu do czułości ISO bądź trybów pomiaru można przypisać te ustawienia do znajdującego się na tylnej ściance aparatu przycisku Fn.

Aparat posiada 3-calowy, dotykowy ekran LCD. Po dotknięciu ekranu aparat ustawia ostrość na obiekcie i zwalnia migawkę. Alternatywnie, można włączyć przewodnik Live Guide lub tryb i-Auto. Aparat XZ-1. jest kompatybilny z FlashAir- co oznacza, że może połączyć się z lokalizacją w chmurze lub sieci społecznościowej korzystając z interfejsu smartfonu oraz z opcjonalnej karty FlashAir.

Kolor nr 2 dla modelu XZ-2

288766353140693139
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Począwszy od lutego 2013. XZ-2, flagowy model serii STYLUS będzie dostępny po raz pierwszy w białej tonacji (poza czarną). XZ-2 posiada 1/1.7 calowy sensor backlit CMOS i umożliwia manualne ustawianie parametrów. Dzięki temu, że ekran LCD aparatu XZ-2 jest odchylany, ułatwia kadrowanie ujęć od dołu i z aparatem uniesionym nad głową. Flagowy model jest lepszy od XZ-10 jeszcze w jednym aspekcie. Dysponuje mianowicie cyfrowo-analogowym hybrydowym pierścieniem sterującym, którego funkcje można programować. Niczym aparat systemowy XZ-2 posiada port akcesoriów i jest kompatybilny z wieloma dedykowanymi dodatkami w tym z zewnętrzną lampą błyskową, elektronicznym celownikiem, automatyczną zakrywką obiektywu, futerałem na korpus oraz dedykowaną obudową do fotografii podwodnej.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)