Nowości od Suzuki na Genoa Boat Show

Nowości od Suzuki na Genoa Boat Show

Nowości od Suzuki na Genoa Boat Show
Źródło zdjęć: © WP.PL
Bolesław Breczko
28.09.2018 11:16, aktualizacja: 24.01.2019 10:11

Nowoczesne ciekłokrystaliczne wyświetlacze, nowe jednostki napędowe oraz silniki w kolorze "cool white" zaprezentowało Suzuki na targach motorowodnych Genoa Boat Show we włoskiej Genui.

W dniach 20 – 25 września port oraz centrum wystawowe w Genuo zamieniły się w prawdziwy raj dla miłośników sportów motorowodnych. Mogli tu zobaczyć ekskluzywne jachty o powierzchni mieszkaniowej 200 metrów kwadratowych, najnowocześniejsze osiągnięcia technologiczne w branży, a także przepłynąć się motorówką osiągającą prędkość 50 węzłów (ok 100km/h).

Takie otoczenie posłużyło firmie Suzuki za tło, do przedstawienia swoich najnowszych produktów. Nowoczesny, multifunkcyjny ekran opracowany przez Suzuki, pozwala na obsługę wielu systemów na łodzi jednocześnie. Nowy wyświetlacz oferowany będzie w rozmiarach 7, 9, 12 i 16-cali, przy czym ostatni z nich jest największym ekranem, jaki jest obecnie oferowany przez producentów silników zaburtowych.

Obraz
© WP.PL

Ekrany Suzuki integrują takie przyrządy jak ploter nawigacyjny, radar, echosonda i stacje pogodowe oraz łączy się z internetem. Co więcej, nowy ekran daje sternikowi dostęp do wszystkich danych silnika lub silników Suzuki, dzięki czemu można łatwo i szybko sprawdzić ich parametry na czytelnym wyświetlaczu oraz skontrolować wydajność ich pracy. W przeciwieństwie do innych tego typu rozwiązań dostępnych na rynku, nowy wielofunkcyjny ekran Suzuki można skonfigurować tak, aby prezentował tylko dane silnika lub łączne informacje o silniku i środowisku.

Obraz
© WP.PL

Druga nowość zaprezentowana podczas 58. edycji wystawy „Salone Nautico” w Genui to odpowiedź Suzuki na rosnące zapotrzebowane użytkowników na silniki w białej kolorystyce. Japoński producent wprowadza do oferty kolor „cool white” w gamie silników Portable Fun, w szczególności DF6A, DF9.9B, DF15A oraz DF20A. Wraz z tymi nowościami, oferta białych silników zaburtowych Suzuki będzie obejmować modele od 6 do 350 KM i odpowiadać na szerokie zapotrzebowania i preferencje nabywców.

Podczas konferencji prasowej w Geniu zaprezentowano także nowe silniki zaburtowe DF175A i DF150A. Czterocylindrowe, rzędowe jednostki o pojemności 2,867 cm3 cechuje wysoki współczynnik kompresji 10.2:1, który zapewnia świetny moment obrotowy już od niskich obrotów i generuje imponujące przyspieszenie.

Obraz
© WP.PL

Unikalny dla Suzuki system spalania ubogich mieszanek Lean Burn pomaga wyraźnie ograniczyć zużycia paliwa przy każdej prędkości, a zwłaszcza podczas prędkości rejsowych. Układ pośrednich kanałów dolotowych Semi Direct Air Intake System dostarcza do komory silnika chłodniejsze powietrze. Czujnik O2 optymalizuje spalanie, podczas gdy czujnik spalania stukowego gwarantuje najwyższą niezawodność. Zastosowanie powyższych rozwiązań pozwoliło uzyskać znaczącą poprawę parametrów silników w porównaniu z rozwiązaniami konwencjonalnymi. Dla DF175A poprawiono wartość maksymalnego momentu obrotowego o 2,7% i jednocześnie obniżono zużycie paliwa o 14% w stosunku do DF175T, podczas gdy DF150A ma zwiększony maksymalny moment obrotowy nawet o 3,1% i oszczędność paliwa poprawioną o 7% w porównaniu do DF150T.

Obraz
© WP.PL

W celu ochrony silników przed awarią spowodowaną ewentualnym zassaniem paliwa zanieczyszczonego wodą instalowany jest system wykrywania wody w paliwie (Suzuki Water Detecting System). Inne rozwiązania zwiększające łatwość obsługi to Keyless Start System wykorzystujący zakodowany kluczyk w postaci breloka, pozwalający na uruchomienie silnika, gdy ten znajduje się w jego pobliżu. Zaletą sytemu Keyless Start jest lepsze zabezpieczenie silnika przed kradzieżą, gdyż nie zostanie on uruchomiony bez właściwego kodu przypisanego do kluczyka. Dostępny jest również Suzuki Troll Mode System, umożliwiający zmianę prędkości obrotowej co 50 obr./min. i dający możliwość precyzyjnej regulacji przy niskich prędkościach obrotowych silnika.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)