Nowości od Linksys

Nowości od Linksys
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.01.2013 16:00, aktual.: 08.01.2013 09:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już niebawem na rynku pojawią się trzy nowe routery Linksys Smart Wi-Fi oraz kompaktowy adapter USB – wszystkie te urządzenia działają w standardzie 802.11ac. Wkrótce na platformie Smart Wi-Fi dostępne będą też nowe aplikacje. Wszystkie te rozwiązania umożliwią użytkownikom łatwiejsze zarządzanie siecią domową i podłączanie do niej nowych urządzeń.

Nowe routery Linksys Smart Wi-Fi sprawią, że nasza domowa sieć działać będzie szybciej. Poprawi się też jej zasięg. Dużo łatwiej dodamy do niej nowe urządzenia. Dodatkowo, użytkownicy routerów Linksys będą mogli korzystać z nowych udogodnień - zdalnego dostępu do plików, zdjęć, muzyki, filmów.

Routery

W naszych domach pojawia się coraz więcej urządzeń z dostępem do internetu. Potrzebujemy routerów dużo wydajniejszych niż jeszcze kilka lat temu. Kolejnymi urządzeniami z serii Smart Wi-Fi będą routery AC1200. AC1600 i AC1750. Wszystkie z nich działają jednocześnie na dwóch pasmach. Wyposażone zostały też w najnowszą technologię – 802.11ac. Dzięki niej, przesył danych jest nawet do trzech razy szybszy niż w poprzedniej technologii – N. Najnowsze routery Linksys są jednak kompatybilne ze starszymi urządzeniami, pracującymi w technologii 802.11b/g/n.

Linksys Smart Wi-Fi Router AC 1750 HD Video Pro, EA6700 –. najwydajniejszy w portfolio routerów Linksys, został zaprojektowany do łączenia w sieci ponad dziesięciu urządzeń i streamingu HD. Dwa pasma AC1750 sprawiają, że łącze Wi-Fi osiąga prędkość nawet do 1300 Mbps na 5 GHz i do 450 Mbps na 2.4 GHz. Router zapewnia też kompatybilność z najnowocześniejszymi urządzaniami jak smartfony, tablety, Smart TV, laptopy, konsole, czytniki e-booków, kamery i odtwarzacze Blue-ray.

Linksys Smart Wi-Fi Router AC 1600 Video Enthusiast, EA6400 –. dwa pasma AC1600 to idealne rozwiązanie dla sieci, które łączą 5 – 7 urządzeń. Szybkość łącza Wi-Fi dochodzi do 1300 Mbps na 5 GHz i do 300 Mbps na 2.4 GHz.

Linksys Smart Wi-Fi Router AC 1200 Advanced Multimedia, EA6300 –. szybkość łącza do 867 Mbps na 5 GHz i do 300 Mbps na 2.4 GHz. Ten model jest idealny do małych domów, których mieszkańcy używają do pięciu urządzeń wyposażonych w Wi-Fi.

Wszystkie trzy nowe routery wyposażone są w złącza Gigabit Ethernet oraz port USB 3.0. Pozwala on podłączyć do urządzenia pamięć USB lub przenośny dysk. Dane z nich mogę być błyskawicznie przesyłane z i do połączonych z siecią urządzeń. W ten sposób można np. bezpiecznie tworzyć kopie zapasowe danych ze smartfonów, tabletów i laptopów.

Kolejnym urządzeniem, które niebawem pojawi się na rynku jest Linksys AC 580 USB Wi-Fi Adapter. Pozwala on dostosować Wi-Fi w komputerach, które do tej pory działało w starszych technologiach, do standardu 802.11ac.

Łatwiejsze zarządzanie i podłączanie

Mapa inteligentnej sieci to nowe, bezpłatne narzędzie służące do wizualizacji sieci domowej. Ukazuje ona wszystkie podłączone do niej urządzenia, w jakim stopniu wykorzystują jej przepustowość i jak najefektywniej korzystać z sieci.

Aby ułatwić instalację nowych routerów Linksys Smart Wi-Fi za pośrednictwem tabletów i smartfonów, nie potrzebna będzie już płyta CD. Wystarczy podłączyć komputer lub urządzenie mobilne do routera i wykonać polecenia aplikacji instalacyjnej. W ten sposób można też utworzyć opcjonalne konto Linsys Smart Wi-Fi. Dzięki niemu zyskamy możliwość zarządzania siecią domową z dowolnego miejsca na świecie.

Wszystkie nowe routery Linksys Smart Wi-Fi są też wyposażone w opcję Simple Tap. Dzięki niej użytkownicy mogą połączyć urządzenia z ruterem jednym dotknięciem przycisku, lub przesunięciem karty NFC nad specjalnym znacznikiem.

Aplikacje Linksys Smart Wi-Fi

Wraz z nową możliwością zdalnego dostępu do zasobów dysku podłączonego do routera Linksys Smart Wi-fi, pojawią się też nowe aplikacje.

FileFinch pomaga użytkownikom stworzyć ich własną, bezpieczną chmurę. Wystarczy podłączyć do routera pamięć USB lub dysk przenośny i połączyć się ze swoim kontem na platformie Linksys Smart Wi-Fi. W ten sposób zyskamy dostęp do naszych danych z dowolnego miejsca na świecie.

Qnext for Facebook pozwala użytkownikom na wymianę dużych plików ze swoimi znajomymi z Facebooka.

HipPlay umożliwia użytkownikom dostęp z urządzeń mobilnych do plików ze zdjęciami, filmami, muzyką oraz gier, które znajdują się na dysku.

save@home sprawi, że jednym kliknięciem zapiszemy zdjęcia ze smartfona w osobistej chmurze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)