Garść nowości od Microsoftu

Garść nowości od Microsoftu
Źródło zdjęć: © Marcin Wichary / flickr.com / CC

18.11.2015 14:45, aktual.: 19.11.2015 10:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Garść informacji z podwórka Microsoftu - po sukcesie Windows Insidera rusza Office Insider, do Outlooka wraca łączenie skrzynek, a PowerPoint przeszedł niezły lifting.

Rusza Office Insider

Program Windows Insider, a więc udostępnianie za darmo użytkownikom nieukończonego systemu Windows, w zamian za możliwość monitorowania jego pracy celem wykrycia błędów i niedoróbek, okazał się wielkim sukcesem. Microsoft wyciągnął wnioski i rozszerzył go na swój sztandarowy produkt.

Program Office Insider, to nic innego jak publiczne beta-testy pakietu Office. Użytkownicy Office’a, którzy się do niego zapiszą, będą otrzymywać nowe funkcje i aktualizacje zanim te trafią do ogólnego obiegu. W zamian Microsoft oczekuje informacji zwrotnej, a więc zgłoszeń na temat usterek i błędów w udostępnianym oprogramowaniu.

Program Office Insider będzie dostępny dla abonentów Office 365. którzy wykorzystują niekomercyjne edycje pakietu Office. Objęte nim będą aplikacje klienckie dla Windows i Androida, a w przyszłym roku również te dla OS X. Pakiet obejmował będzie aplikacje Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook i Access.

- Wraca łączenie skrzynek w Outlooku

Użytkownicy Windows Phone mogli łączyć na swoich telefonach kilka skrzynek pocztowych w jeden, spójny widok z podglądem na wszystkie odebrane maile. Z Windows 1. funkcję tę usunięto. Teraz, po proteście użytkowników, ta wraca do klienta pocztowego Microsoftu.

Windows 1. dla telefonów i małych tabletów posiada zupełnie nową wersję Outlooka, która z założenia miała być lepsza od tej dla Windows Phone. Niestety, zabrakło w niej jednej, użytecznej funkcji: zbiorczej skrzynki odbiorczej. To oznaczało, że gdy posiadaliśmy wiele kont pocztowych, musieliśmy w interfejsie aplikacji przełączać się między tymi kontami. Ten problem, na szczęście, znika.

Po aktualizacji, mobilny Outlook na Windows, tak jak wersja dla Windows Phone, potrafi już na życzenie użytkownika scalić skrzynki odbiorcze z wielu kont w jeden, spójny widok. Niestety, ten sam Outlook, na dużych tabletach i komputerach PC takiej funkcji już nie posiada. I choć z uwagi na "uniwersalność" aplikacji dla Windows 1. powinniśmy teoretycznie się jej wkrótce spodziewać, tak niewykluczone, że Microsoft stwierdził, że na większych wyświetlaczach funkcja ta nie ma większego sensu.

- Rewolucje w PowerPoint

Nie minęło za wiele czasu od premiery Office’a 2016. a Microsoft już wprowadza nowości do swojego pakietu. Jako pierwszy nowe funkcje dostanie PowerPoint, a nazywają się one w anglojęzycznej wersji aplikacji "Designer" i "Morph".

Dzięki nowym funkcjom PowerPointa prezentacje będą tworzyć się…. same. Może niezupełnie, ale wiele czynności - na życzenie użytkownika - zostanie zautomatyzowanych. Jak to działa? Pierwsza z funkcji, a więc Designer, zajmie się automatyzacją tworzenia szablonu. Wystarczy wstawić zdjęcie do prezentacji, a Designer zaproponuje kilka pomysłów na jej wygląd, analizując w chmurze wgrane zdjęcie i dobierając pod nie odpowiedni wygląd. Funkcja Morph pełni podobną rolę, ale jest ona odpowiedzialna za dobór animacji pomiędzy slajdami.

Obie funkcje będą dostępne wyłącznie dla abonentów Office 365. Na początku trafią one do testów dla członków programu Office Insider. Po tych testach, a także ewentualnym wyeliminowaniu błędów i niedoróbek, trafią one do wszystkich użytkowników Office 365 "w przeciągu kilku tygodni".

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Anonimowi kontra ISIS - 3824 do 0

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)