Nowe nawigowanie z Nokią

Nowe nawigowanie z Nokią

Nowe nawigowanie z Nokią
Źródło zdjęć: © Nokia
02.07.2009 12:41, aktualizacja: 02.07.2009 12:56

Firma Nokia udostępniła na polskim rynku najnowszą wersję oprogramowania do nawigacji – Ovi Maps. Niezależnie od tego, czy przemieszczamy się samochodem, czy pieszo, aplikacja ta zaprowadzi nas do celu dzięki udoskonalonym mapom oraz wysokiej klasy nawigacji samochodowej i pieszej

Niezwykle wygodną funkcją jest możliwość wcześniejszego zaplanowania trasy przez komputer na www.maps.ovi.com i wgrania jej do telefonu. W większości nowych modeli telefonów Nokia licencja na nawigację pieszą obejmująca cały świat będzie załączona w zestawie na cały okres użytkowania produktu, a licencja samochodowa będzie dostępna za darmo w dziesięciu jednodniowych pakietach.

Darmowy atlas geograficzny w 47 modelach Nokia

Oprogramowanie Ovi Maps jest kompatybilne z 2. modelami Nokia, natomiast ta i starsze wersje Nokia Maps działają w sumie na 47 modelach dostarczanych do Polski. Użytkownicy wszystkich tych modeli mogą przy użyciu aplikacji Nokia Map Loader za darmo pobrać i wgrać do telefonu mapy całego świata, mając w swoim telefonie prawdziwie podręczny atlas geograficzny. Dzięki Ovi Maps użytkownicy mogą ponadto korzystać z ulepszonych oraz nowych map, map 3D, wysokiej rozdzielczości map satelitarnych oraz map terenowych, nieobecnych w poprzednich wersjach oprogramowania. W telefonach preinstalowane są mapy naszego regionu.

Obraz
© (fot. Nokia)

Z Ovi Maps zarówno podróż samochodową, jak i pieszą, można zaplanować wcześniej na komputerze domowym, a następnie zsynchronizować ze swoim telefonem. W tym celu wystarczy wejść na stronę www.maps.ovi.com, gdzie prócz planowania trasy można znaleźć adresy lub ciekawe miejsca czy też sprawdzić pogodę.

Do dyspozycji użytkownika Ovi Maps są przydatne w czasie podróży informacje pochodzące z najlepszych źródeł, takich jak Lonely Planet, ViaMichelin, Wcities czy CustomWeather. Dzięki nim można sprawdzić pogodę na najbliższe 2. godziny lub 7 dni w dowolnym miejscu na świecie, znaleźć potrzebne miejsca (hotele, restauracje, muzea, etc.) oraz ciekawe wydarzenia, takie jak koncerty, spektakle, wydarzenia sportowe, targi, festiwale i wiele innych.

Nowe Ovi Maps zawiera:

• 1 500 000 km nowych dróg
• 1 000 000 nowych POI
• 300 000 tysięcy wydarzeń
• 25 000 miejsc na całym świecie opisanych m.in. przez Lonely Planet
• 6000 punktów orientacyjnych 3D w ponad 200 miastach
• 6. krajów na 6 kontynentach

Ovi Maps to idealne narzędzie służące do nawigacji samochodowej. Funkcja Lane Assistance pozwala znaleźć właściwą drogę na skomplikowanych skrzyżowaniach, zaś Road Overview umożliwia podgląd przebytej drogi. Jedną z kluczowych zalet Ovi Maps jest również zwiększenie bezpieczeństwa podróży. Dzięki usłudze kierowcy są informowani o ograniczeniach prędkości, tzw. czarnych punktach, groźnych zakrętach i innych niebezpiecznych miejscach. Ponadto mogą sprawdzić aktualne natężenie ruchu na drodze oraz lokalizacje kamer mierzących prędkość pojazdów. Aplikacja posiada również możliwość wyszukiwania oraz dodawania punktów na trasie podczas nawigowania.

Funkcja nawigacji pieszej w Ovi Maps oferuje ścieżki i skróty dla pieszych, zarówno w miastach, jak i w terenie. Ponadto usługa, wzbogacona o kolejne 7. miast na świecie, ma możliwość wyszukiwania i dodawania nowych punktów podczas nawigowania. Dodatkowym udogodnieniem są wyraźne graficzne rozróżnienia pomiędzy strefą pieszą a ulicami, ikony środków transportu publicznego, wyraźny opis poszczególnych POI oraz aktualne informacje o pogodzie w każdym miejscu na świecie.

Użytkownicy Nokia Maps 2.0. wgrywając nową wersję map automatycznie rozszerzą swoją licencję lokalną na całą Europę. Licencje na nawigację można wykupić na rok, miesiąc lub 24 godziny (idealna opcja na krótkie podróże służbowe czy wycieczki). Płatności można dokonać kartą kredytową, ale dostępną formą jest również Premium SMS.

Aktualizaja Ovi Maps jest dostępna pod adresem: http://europe.nokia.com/explore-services/maps/download
Natomiast Nokia Map Leader, aplikacja dzięki której można za darmo pobrać i wgrać do telefonu mapy całego świata dostępna jest na stronie: http://europe.nokia.com/explore-services/maps/download/map-loader.
Obecnie Nokia dostarcza 16 modeli z wbudowanym GPS.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)