Nowe Ovi Mapy dla telefonów z ekranem dotykowym

Nowe Ovi Mapy dla telefonów z ekranem dotykowym
Źródło zdjęć: © Nokia

28.03.2011 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia udostępniła nową aplikację do obsługi Ovi Map dedykowaną modelom z ekranem dotykowy. Aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać zarówno z Ovi Sklepu, jak i poprzez Ovi Suite.

Aplikacja SR6 (3.06. oferuje użytkownikom szereg nowych funkcji, a także usprawnia i przyspiesza działanie Ovi Map. Można tu wymienić między innymi łatwiejsze wyszukiwanie lokalizacji dzięki funkcji podpowiadania nazw ulic przy wpisywaniu adresu. Ponadto aplikacja udostępnia informacje o poszczególnych liniach tramwajowych, co ucieszy osoby, które korzystają z nawigacji pieszej. Funkcja ta dostępna jest dla 80 miast na świecie, w tym dla Warszawy i Krakowa. Jeśli będąc w nich zdecydujemy się na podróżowanie transportem publicznym, aplikacja zasugeruje nam jakie linie kursują na naszej trasie oraz gdzie możemy nimi dojechać. Nowa aplikacja oferuje także możliwość pobierania i aktualizacji map przez sieć Wi-Fi.

Obraz
© (fot. Nokia)

Nowa aplikacja dostarcza także c informacji o punktach POI. SR6 umożliwia również udostępnianie swojej lokalizacji (funkcja Check-In znana między innymi z usługi Foursquare) przyjaciołom poprzez osiem portali społecznościowych w tym Facebook i Twitter. W tym celu wystarczy zalogować się do serwisów przez telefon i zgłosić swoją aktualną pozycję.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)