Nowe GPS-y Garmina

Nowe GPS-y Garmina

Nowe GPS-y Garmina
05.07.2007 14:00, aktualizacja: 05.07.2007 14:11

Komputronik rozpoczął sprzedaż nowych systemów nawigacji satelitarnej Garmin Nuvi 300 Delux i 310 Delux.

Zestawy zawierają kompletne systemy nawigacji satelitarnej z wbudowanym odbiornikiem GPS oraz zestawem map satelitarnych CityNavigator 9.0 z kompletem map Europy Wschodniej i Centralnej ( mapy dołączone są na płycie DVD ). Dodatkowo, w modelu Garmin Nuvi Delux 31. wbudowany jest moduł komunikacji osobistej Bluetooh, który po połączeniu z kompatybilnym telefonem komórkowym, może służyć jako system głośnomówiący do samochodu.

Urządzenia zawierają zestaw akcesoriów do zamontowania w samochodzie. Dzięki wbudowanemu dużemu dotykowemu ekranowi LCD, systemowi podpowiedzi głosowych, obsługa urządzenia oraz ich użytkowanie jest proste i nie nastarcza problemów początkującym użytkownikom.

Nawigacja firmy Garmin może być instalowana w samochodach osobowych oraz ciężarowych. Do urządzenia dołączona jest karta pamięci SD z zestawem map nawigacyjnych, zawierających mapę Polski oraz szczegółowe mapy Niemiec, Austrii, Czech i Szwajcarii. Dodatkowo, mapy zawierają punkty użyteczności publicznej ( POI ) w tym sieć położenia fotoradarów z opcją własnej aktualizacji lub wgrania z zewnętrznych baz danych.

Użytkownik ma do wyboru wizualizację w trybie 3D ( przestrzennym )lub 2D ( płaskim ). Można również oglądać zdjęcia cyfrowe, filmy w formacie AVI oraz odtwarzać pliki muzyczne MP3. Dotykowy ekran LCD o przekątnej 3,5 cala, dysponuje rozdzielczością QVGA 320 x 240 pikseli. Pamięć wbudowana o pojemności 415 MB, można rozszerzyć do 2 GB dzięki zastosowaniu zewnętrznych kart SD. Zasilanie zapewnia wbudowany akumulator litowo-jonowy, urządzenie można zasilać również z gniazda zapalniczki samochodowej. Czas pracy urządzenia w trybie nawigowania wynosi do 6 godzin, natomiast w trybie audio do 12 godzin. Wymiary: 98x74x22 mm. Waga 145 g.

Ceny - model 300 kosztuje 1500zł, natomiast 310 - 1600 zł.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)