Nowe mapy Google

Nowe mapy Google

Nowe mapy Google
Źródło zdjęć: © WP.PL
17.05.2013 16:15, aktualizacja: 17.05.2013 16:30

Chociaż wiele informacji na temat nowych Map Google'a wyciekło dzień przed oficjalną zapowiedzią, to teraz zdecydowanie bliżej możemy się im przyjrzeć.

Na konferencji Google I/O 13. na której przekazanych zostało stosunkowo mało konkretów, Google oficjalnie pokazało światu swoje nowe mapy. Po pierwsze Google'owi udało się zunifikować obrazy z Google Earth, Google Street View i innych specjalnych projektów (jak zdjęcia podwodne czy zdjęcia kosmosu), dzięki czemu powstały nowe, dokładniejsze i jednolite Google Maps. Google zintegrowało ze swoimi mapami inne usługi, jak wyszukiwanie połączeń lotniczych czy recenzje miejsc i obiektów.
Widok Ulicy można uzyskać teraz jeszcze prościej, również w wersji wewnątrz budynków. Widok z lotu ptaka został zaczerpnięty z Google Earth i jest prezentowany w 3D, wykorzystując do tego technologię WebGL. Całość ma być o wiele bardziej interaktywna, ale może nie działać poprawnie w starszych wersjach Firefoksa czy Safari. Google, rzecz jasna, zaleca korzystanie z Chrome'a.

Zmiany możecie zobaczyć na poniższym filmiku, a przetestować nowe mapy możecie tutaj.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Google oficjalnie pokazuje nowe Google Maps"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)