Nowe mapy i funkcje - aktualizacja Navigon na iPhone’a

Nowe mapy i funkcje - aktualizacja Navigon na iPhone’a

14.04.2011 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Posiadacze aplikacji MobileNavigator na iPhone’a otrzymają nowe funkcje -
“Reality Scanner” oraz “Traffic Check”, które pozwolą być na bieżąco z sytuacją na drodze. Aktualizacja do wersji 1.8.0 zawiera również najnowsze mapy. Dzięki możliwości zakupu dodatkowych opcji z poziomu aplikacji można korzystać z przewodnika turystycznego lub nawigacji dostosowanej do samochodów ciężarowych i camperów. Do 28 kwietnia dla nowych klientów obowiązują promocyjne ceny na aplikację.

Nowa funkcja - Reality Scanner –. to aplikacja z gatunku rozszerzonej rzeczywistości. Obiekty w najbliższej okolicy naniesione są na obraz wyświetlany z kamery iPhone’a. Nazwa, symbol i odległość do celu zostaną wyświetlone nad obrazem. Jeżeli użytkownik kliknie na symbol celu, pojawi się okno z dodatkowymi informacjami i możliwością uruchomienia nawigacji i doprowadzenia do wybranego celu. Funkcja Reality Scanner może być uruchomiona z poziomu wyszukiwania celów specjalnych w menu głównym lub włączana jest automatycznie podczas korzystania z nawigacji w trybie pieszym, kiedy iPhone trzymany jest w pozycji pionowej.

Obraz
© (fot. Navigon)

Kolejną przydatną funkcją dostępną razem z aktualizacją jest “Traffic Check”, dzięki której użytkownicy otrzymują status o sytuacji na drodze. Po kalkulacji trasy pojawia się specjalny wskaźnik informujący o robotach drogowych, utrudnieniach w ruchu i korkach. Wpływ tych czynników na wybraną przez nas trasę symbolizowany jest w postaci kolorów –. zielonego, żółtego i czerwonego. Wskaźnik ukrywany jest po kilku sekundach. Użytkownik klikając na ikonkę z informacjami, otrzyma opis funkcji “Traffic Live” wraz z możliwością zakupu tej usługi dostarczającej w czasie rzeczywistym informacji o sytuacji na drodze.

Nawigacja dla ciężarówek i camperów
Specjalny dodatek “Truck and Caravan Navigation” dostępny do kupienia z poziomu aplikacji w cenie 79.99 euro umożliwia wykorzystanie iPhone’a jako pomocnika w czasie podróży samochodami ciężarowymi lub camperami. Nawigacja „Truck and Caravan” proponuje tylko takie trasy, które odpowiadają rozmiarom i wadze naszego pojazdu. Przed uruchomieniem nawigacji tworzymy indywidualny profil samochodu, wprowadzając jego długość, szerokość i wagę. Tym samym automatycznie wykluczane są trasy, na których występują wąskie drogi czy mosty o niedostatecznej nośności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także