Nowe funkcje Acrobat.com

Nowe funkcje Acrobat.com

Nowe funkcje Acrobat.com
Źródło zdjęć: © Adobe
01.12.2009 13:20

Firma Adobe poinformowała o dostępności nowej wersji serwisu Acrobat.com, służącego do grupowej pracy nad dokumentami. Nowa wersja zawiera wiele ważnych ulepszeń, które ułatwiają współpracę pomiędzy użytkownikami z różnych przedsiębiorstw
i instytucji.

Obraz

W nowej wersji wprowadzono ponad 3. funkcji zaproponowanych przez użytkowników, które upraszczają współpracę za pośrednictwem Internetu. Dodatkowo Acrobat.com oferuje dostęp ze smartfonów, co pozwala użytkownikom uczestniczyć w pracy nad dokumentami z dowolnego miejsca.

Acrobat.com, działający w oparciu o platformę Adobe Flash, jest wyposażony w łatwy w obsłudze organizator plików online, który pozwala na przechowywanie, udostępnianie i porządkowanie plików, tworzenie plików PDF, uruchamianie aplikacji biurowych on-line oraz inicjowanie spotkań internetowych.

Zestaw aplikacji umożliwia:
• łatwe współużytkowanie plików — użytkownicy z różnych przedsiębiorstw i instytucji mogą współpracować bez kłopotliwego korzystania z serwerów ftp lub problemów z przesyłaniem dużych plików pocztą elektroniczną;
• dostęp z dowolnego miejsca — każdy komputer połączony z Internetem lub obsługiwany smartfon zapewnia użytkownikowi dostęp w czasie rzeczywistym do wszystkich jego plików przechowywanych przez Acrobat.com;
• współpracę w czasie rzeczywistym — można łatwo organizować spotkania, konferencje czy burze mózgów on-line. z wykorzystaniem programu Adobe ConnectNow;
• współpracę użytkownikom korzystającym z różnych platform sprzętowych (MAC , Windows)
• zwiększenie produktywności —. za pomocą programu Adobe Buzzword użytkownicy mogą wspólnie tworzyć dokumenty i wymieniać się uwagami na ich temat bez potrzeby korzystania z wielu wersji.

Dostęp bezprzewodowy
Dostępna w Acrobat.com aplikacja mobilna scanR umożliwia wysyłanie z obsługiwanych telefonów komórkowych obrazów dokumentów i automatyczne zapisywanie ich w Acrobat.com w postaci plików PDF, które można przeszukiwać. Ponadto można czytać swoje dokumenty przechowywane w Acrobat.com, udostępniać je oraz przesyłać je faksem za pośrednictwem organizatora Acrobat.com lub bezpośrednio ze smartfonu.

Najważniejsze ulepszenia
Nowością w tej wersji są także rozszerzenia obejmujące aplikacje Buzzword, oraz Presentations i Tables, dostępne dotychczas w serwisie Acrobat.com Labs, a obecnie oferowane w wersji beta.

Oto najważniejsze rozszerzenia:
• Opcje importu i eksportu. Opcja Presentations umożliwia obecnie importowanie plików PPT/PPTX, ponadto użytkownicy mogą eksportować tabele do plików PDF, XLS lub CSV, aby udostępniać dane w najodpowiedniejszym w danej sytuacji formacie. Buzzword umożliwia teraz eksport do formatu EPUB, w którym są publikowane książki elektroniczne eBook odczytywane za pomocą takich programów, jak Stanza na iPhone czy Sony Reader. • Wstawianie obrazów z Internetu. Można łatwo przeglądać i importować do prezentacji obrazy z serwisu Flickr i wyszukiwarki Gogle.
• Integracja z narzędziem Adobe Kuler. Można przeglądać zestawy kolorów i stosować je w prezentacjach, aby nadać im atrakcyjny wygląd.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)