Nowe funkcje w nawigacjach Becker

Nowe funkcje w nawigacjach Becker
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

13.12.2011 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Becker wprowadza nowe polskie funkcje nawigacyjne: głosowe wybieranie pełnego adresu w jednym zdaniu OneShot oraz „uczącą się” nawigację, czyli kolejney kroku w walce z korkami.

Nawigacja, z którą możesz porozmawiać
Istnieje wiele funkcji ułatwiających wybieranie adresu docelowego: SmartSearch, który skraca wpisywanie adresu podpowiadając często wybierane lokalizacje, ustawienie własnych celów podróży lub wskazanie celu bezpośrednio na mapie. Jednak każda z nich wymaga wprowadzenia adresu przed wyruszeniem. Dlatego w urządzeniach marki Becker udostępniono funkcję Becker OneShot, głosowe wybieranie pełnego adresu jednym ciągiem słów. To pierwsze rozwiązanie dostępne w języku polskim na rynku urządzeń nawigacyjnych. Funkcja jest już dostępna w nowym modelu Transit 5. oraz będzie dostępna w Active 50 po aktualizacji oprogramowania.

Zawsze na czas
We wszystkich nowych urządzeniach nawigacyjnych Becker zainstalowano bezpłatnie dożywotnią licencję na kanał wiadomości Premium TMC w Polsce. To jedyny rynek, na którym dodatkowo płatna wersja funkcji jest dostępna w standardzie bez opłat nawet w podstawowych modelach. Również antena TMC została dopasowany do potrzeb polskiej sieci transmisji. Dzięki wzmocnionemu systemowi odbioru HQ TMC, która analizuje rozmieszczenie i odległości pomiędzy nadajnikami i na podstawie zebranych danych łączy się z tymi, które gwarantują najlepszy odbiór.

Trasy bez korków
Niedwano zadebiutowała również funkcja „uczącej się” nawigacji, dzięki której urządzenia marki Becker mogą omijać natężenie ruchu już na etapie kalkulacji trasy. PND nie tylko biorą pod uwagę historyczne dane o ruchu drogowym, ale również gromadzą aktualne podczas podróży. Użytkownicy wymieniają się anonimowo własnymi danymi, żeby na ich podstawie nauczyć się szybszych i wygodniejszych tras. Wymiana danych następuje poprzez program Content Manager. Są one analizowane komputerowo, a następnie łączone i udostępniane co miesiąc w sekcji pobierania, skąd uczestnicy mogą je zainstalować bezpośrednio na swoich urządzeniach. Informacje zbierane przez urządzenie są zaszyfrowane w pamięci i można je usunąć w każdej chwili, a w momencie przystąpienia do programu zostają dodatkowo przekonwertowane na całkowicie anonimowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)