Chcesz przetestować nowe Mapy Google?

Chcesz przetestować nowe Mapy Google?

Chcesz przetestować nowe Mapy Google?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.06.2016 13:04, aktualizacja: 06.06.2016 10:15

Lubisz pomagać firmom w wychwytywaniu błędów w produktach i usługach przed ich rynkową premierą? Google ma dla ciebie propozycje, związaną z aplikacją Mapy na Androida.

Google właśnie uruchomił program publicznych beta-testów dla aplikacji Mapy na Androida. Po dołączeniu do programu będziemy otrzymywać aktualizacje tej aplikacji na długo przed innymi, choć te mogą być wadliwe, a naszym zadaniem będzie wychwytywanie usterek i niedoróbek.

Aktualnie w programie beta-testów dla produkcyjnej wersji Androida dostępna jest aplikacja w wersji 9.27. Co ciekawe, osoby które również zapisały się do testów systemu Android N, mogą już używać wersji 9.30.

Przypomnijmy, że mapy Googla rozwijają się bardzo szybko i regularnie dodawane są nowe funkcjonalności. W maju 201. zadebiutował "Tryb samochodowy", w którym możemy swobodnie rozglądać się po mapach, widzimy natężenie ruchu na drodze w czasie rzeczywistym, a dodatkowo łatwo wyszukamy w okolicy interesujące nas obiekty - restauracje, hotele czy stacje benzynowe.

Wraz z końcem roku 201. Google ogłosiło natomiast, że mapy dostępne na Androida będzie można zapisać w pamięci. Oznacza to, że aby przeglądać mapy i korzystać z nawigacji, nie będziemy musieli ponosić opłat za transfer danych. Ma to szczególnie duże znacznie, kiedy chcemy skorzystać z map poza granicami Polski - do tej pory wiązało się to z drakońskimi opłatami za transmisję danych w roamingu.

Jak zatem widać, warto zapisać się do programu testowego i korzystać ze wszystkich udogodnień dużo wcześniej, niż pozostali użytkownicy.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Kamerka samochodowa z Biedronki za 99 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)