Nowe dyski przenośne i biurkowe Iomega

Nowe dyski przenośne i biurkowe Iomega

Nowe dyski przenośne i biurkowe Iomega
Źródło zdjęć: © Iomega
08.06.2010 15:11

Firma Iomega wprowadza do oferty nową generację dysków rodziny Iomega eGo. Znajdują się w niej między innymi: niewielki dysk o pojemności 1 TB, nowe superszybkie dyski przenośne i biurkowe z interfejsem USB 3.0, dyski o pojemności do 2 TB z interfejsem FireWire 800 dla Mac w wersji przenośnej i biurkowej. Dyski wyposażone są w zestaw programów ochronnych Iomega Protection Suite

Nowe dyski Iomega eGo Portable Hard Drive

Iomega oferuje obecnie dyski serii eGo Portable Hard Drive z dwoma wersjami interfejsów USB: nowy, szybki dysk eGo Portable Hard Drive o pojemności 50. GB z interfejsem USB 3.0 i trzy dyski Iomega Compact Edition o różnych pojemnościach z interfejsem USB 2.0. Niewielkie wymiary dysków sprawiają, że mieszczą się one bez problemu w kieszeni lub torbie. Co więcej, ich interfejsy nie wymagają dodatkowego zewnętrznego zasilania.

Obraz
© (fot. Iomega)

Nowy, szaroczarny dysk Iomega SuperSpeed USB 3.0 eGo Portable Hard Drive charakteryzuje się 10-krotnie większym transferem od dysków USB 2.0. dzięki czemu zapis i odczyt zdjęć, filmów oraz muzyki jest niezwykle szybki. Nowy dysk SuperSpeed USB 3.0 eGo o pojemności 500 GB współpracuje z oryginalnymi interfejsami USB 3.0, w które wyposażone są nowe komputery, jak również wstecznie zgodny jest z interfejsem USB 2.0. Iomega oferuje (sprzedawane osobno) karty adapterów USB 3.0, które można podłączać do starszych komputerów z gniazdami USB 2.0 o prędkości transferu do 5 GB/s.

Nowy dysk Iomega USB 2.0 Compact Edition eGo Portable Hard Drive został wyposażony w mniejszą od poprzedników obudowę, co czyni go jednym z najmniejszych dysków formatu 2,5 cala na rynku. Dyski o pojemnościach 32. GB, 500 GB i 1 TB dostępne są w wytrzymałych obudowach w kolorach "Ruby Red" (czerwonym), "Midnight Blue" (granatowym) i "Silver" (srebrnym).

Iomega wprowadza też nowe dyski Iomega 1TB eGo BlackBelt Mac Edition Portable Hard Drive z dwoma złączami: FireWire 80. i USB 2.0. Dysk wyposażony jest też w przewód "FireWire 800 to 400" dla tych, których komputery korzystają z portów FireWire 400. Nowy dysk eGo BlackBelt Mac Edition korzysta z technologii Iomega Drop Guard Xtreme, która pomaga chronić przed utratą danych w razie upuszczenia z wysokości ponad 2 m, co jest wartością dwukrotnie większą od średniej na rynku.

Iomega oferuje również inne dyski dla użytkowników komputerów Mac: Iomega eGo Helium Portable Hard Drive, idealny wybór do notebooków MacBook Air; Iomega Triple Interface eGo Portable Hard Drive z interfejsami FireWire 800. FireWire 400 i USB 2.0. Dyski eGo Helium i Triple Interface są sformatowane w trybie HFS+.

Wszystkie dyski eGo (z wyjątkiem BlackBelt, który posiada najwyższe parametry wytrzymałości) korzystają z technologii Drop Guard, która pozwala przetrwać upadek z wysokości 13. cm, co jest wartością o 40% wyższą od średniej.

Nowe dyski Iomega eGo Desktop Hard Drive

Iomega oferuje obecnie dwa nowe dyski biurkowe eGo dla użytkowników potrzebujących dużej przestrzeni dyskowej, bogactwa interfejsów i ceniących stylowe wzornictwo.

Nowy dysk Iomega USB 3.0 eGo Desktop Hard Drive oferuje szybki interfejs USB 3.0 ułatwiający transfer dużych plików wideo i multimediów. Do pełnego wykorzystania zdolności nowego interfejsu niezbędny jest komputer ze złączami USB 3.0. jednak dysk jest w pełni zgodny ze starszymi portami USB 2.0. Iomega oferuje też oddzielenie adapter USB 3.0 PC Express do komputerów z portami USB 2.0 zwiększający szybkość transferu. Dyski Iomega USB 3.0 eGo Desktop Hard Drive w kolorze szaro-czarnym oferowane są w pojemnościach 1 TB i 2 TB i wyposażone są w zasilacz zgodny z normą ENERGY STAR, dzięki czemu pobierają mniej energii.

Obraz
© (fot. Iomega)

Iomega oferuje też nowy dysk formatu 3,5 cala w srebrnej obudowie Iomega Mac Edition eGo Desktop Hard Drive z dwoma portami FireWire 800. jednym portem USB 2.0 i trzema przewodami: przewodem USB 2.0, FireWire 800 i FireWire 400 to 800. Dyski eGo Mac Edition, sformatowane w trybie HFS+, dostępne są w pojemnościach 1 TB i 2 TB.

Rozbudowany pakiet oprogramowania dla dysków

Do dysków dołączony jest darmowy pakiet programów Iomega Protection Suite, zawierający aplikacje do archiwizacji i ochrony antywirusowej danych.

Iomega Protection Suite zawiera:
• 12-miesiączną subskrypcję programu Trend Micro Internet Security dla PC lub Trend Micro Smart Surfing dla Mac.
• Iomega QuikProtect: oprogramowanie do archiwizacji (dla komputerów z systemami Windows i Mac).
• EMC Retrospect Express: archiwizacja danych, aplikacji i ustawień (dla komputerów z systemami Windows i Mac).
•. Usługa MozyHome Online Backup: darmowa internetowa archiwizacja danych wielkości 2 GB (nielimitowana archiwizacja w cenie 4,95 USD/miesiąc). Usługa MozyHome Online pozwala odtworzyć zarchiwizowane dane z dowolnego komputera z dostępem do Internetu na całym świecie.

Użytkownicy dysków eGo mogą pobrać wszystkie programy z pakietu Iomega Protection Suite przez Internet.

Ceny, dostępność i gwarancja

Nowe dyski Iomega eGo dostępne są w sprzedaży odpowiednio w cenie:
- Dysk 500GB Iomega SuperSpeed USB 3.0 eGo Portable Hard Drive - 109,90 Euro.
- Iomega USB 2.0 Compact Edition eGo Portable Hard Drive - 69,90 Euro za model 320 GB; 89,90 Euro za model 500 GB; 169,90 Euro za model 1 TB.
- Iomega USB 3.0 eGo Desktop Hard Drive - 199,90 Euro za model 2 TB.
- Iomega Mac Edition eGo Desktop Hard Drive - 149,90 Euro za model 1 TB; 259,90 Euro za model 2 TB.
- Iomega 1TB BlackBelt eGo Mac Edition Portable Hard Drive - 199,00 Euro.
- Adapter Iomega USB 3.0 ExpressCard do notebooków USB 2.0 - 44,90 Euro.
- Iomega USB 3.0 PCI Express Adaptor dla komputerów biurkowych - 44,9. Euro.

Wszystkie dyski chronione są trzy letnią gwarancją (po rejestracji).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)