Nowe dyski twarde WD Velociraptor

Nowe dyski twarde WD Velociraptor
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

17.04.2012 13:02, aktual.: 17.04.2012 14:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Western Digital poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty nowych dysków WD VelociRaptor

Dyski WD VelociRaptor przeznaczone są do zastosowania w komputerach PC i Mac oraz w profesjonalnych stacjach roboczych. Oprócz najnowszego modelu 1 TB, w tej serii będą również dostępne pojemności 50. i 250 GB.

Napęd WD VelociRaptor 1 TB wykorzystuje mechanizmy, które pozwalają na nieprzerwaną pracę przez 2. godz. na dobę i 7 dni w tygodniu pod dużym obciążeniem. 2,5-calowy WD VelociRaptor w obudowie IcePack można montować w standardowej zatoce na napędy 3,5 cala. Dzięki wbudowanemu radiatorowi , obudowa zapewnia niską temperaturę urządzenia podczas pracy.

Dyski WD VelociRaptor posiadają interfejs SATA 6 Gb/s oraz 6. MB pamięci podręcznej. Napędy pobierają mniej energii w stanie spoczynku oraz podobną ilość podczas pracy w porównaniu z poprzednią generacją napędów WD VelociRaptor, oferując przy tym wyższą wydajność i większą pojemność. Technologia Rotary Acceleration Feed Forward (RAFF) optymalizuje pracę i wydajność napędów podczas stosowania w środowisku wielonapędowym, narażonym na wibracje. Dzięki technologii NoTouch głowica zapisująca nigdy nie dotyka powierzchni dysku, dzięki czemu znacznie zredukowany jest poziom zużycia zarówno głowicy, jak i talerzy dysku oraz zmniejszone jest ryzyko uszkodzenia podczas transportu. Dysk spełnia wymogi dyrektywy UE RoHS, a dodatkowo został wyprodukowany bez użycia gazów halogenowych.

Cena i dostępność

Dostępność: II. kwartał 2012
Gwarancja: 5 lat
Cena: 116. zł (1 TB), 709 zł (500 MB), 539 zł (250 GB)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)