Nowe dyski SSD Iomega

Nowe dyski SSD Iomega

Nowe dyski SSD Iomega
Źródło zdjęć: © Iomega
18.10.2010 13:44

Firma Iomega zaprezentowała nowe dyski zewnętrzne Iomega External USB 3.0 SSD Flash Drives. Dyski wykorzystują interfejsy USB 3.0 i wbudowane mechanizmy szyfrowania danych, jak również zabezpieczenia przez utratą danych. Urządzenia przeznaczone są dla osób, które wymagają od zewnętrznych dysków najwyższej wydajności, bezpieczeństwa i niewielkich wymiarów

Nowe, zewnętrzne dyski Iomega SSD Flash, formatu 1,8 cala, z interfejsem USB 3.0 wykorzystują sprawdzone technologie firmy EMC. Dyski o pojemności 6. GB, 128 GB oraz 256 GB będą dostępne na rynku w listopadzie 2010r.

Obraz
© (fot. Iomega)

Gładka, metalowa obudowa chroniąca układy pamięci chroni urządzenie w razie upadku z wysokości do 3 m. Nowe dyski SSD wykorzystują 256-bitowe sprzętowe mechanizmy szyfrowania, wbudowane oprogramowanie antywirusowe i archiwizacyjne. Dyski chronione są trzyletnią gwarancją.

Jak zbudowane są dyski Iomega USB 3.0 External SSD Flash Drive?
Dyski Iomega USB 3.0 External SSD Flash Drive są pamięciami masowymi wykorzystującymi układy typu flash i nie posiadają ruchomych części, dzięki czemu są znacznie bardziej odporne od standardowych dysków i szybsze. Doskonale nadają się do obsługi filmów HD, zdjęć, grafiki i muzyki.

Dyski Iomega External SSD Flash Drive z interfejsem USB 3.0 charakteryzują się prędkością transferu dziesięciokrotnie szybszą niż USB 2.0. Nowe dyski SSD firmy Iomega dodatkowo działają dwa razy szybciej niż standardowe dyski twarde o prędkości 7200 obr/min z takim samym interfejsem USB 3.0.

Dyski SSD firmy Iomega nie wymagają zewnętrznego zasilania i mogą współpracować z komputerami wyposażonymi w gniazda USB 2.0. Firma Iomega oferuje opcjonalnie adaptery USB 3.0, które można wykorzystać w notebookach i komputerach stacjonarnych, aby zwiększyć prędkość transferu dla USB 3.0 - do 5Gb/s.

*Dołączony pakiet oprogramowania *
Dołączony do dysku Iomega External SSD Flash Drive darmowy pakiet oprogramowania Iomega Protection Suite, zawiera narzędzia do archiwizacji i ochrony antywirusowej.

Iomega Protection Suite zawiera:
• v.Clone, oprogramowanie do wykonywania wirtualnej kopii komputerów PC
• 12-miesięczną subskrypcję oprogramowania Trend Micro Internet Security dla PC lub Trend Micro Smart Surfing dla Mac.
• Iomega QuikProtect - oprogramowanie do archiwizacji na poziomie plików na dyski twarde i sieciowe urządzenia typu NAS
• Roxio Retrospect Express - oprogramowanie do archiwizacji danych, aplikacji i ustawień.
•. MozyHome Online Backup Sernice - internetowa usługa darmowej archiwizacji 2 GB danych (nielimitowana przestrzeń na archiwum za 4,95 USD/miesiąc). Serwis MozyHome Online pozwala odtworzyć najistotniejsze dane z dowolnego komputera z dostępem do internetu.

Wszystkie programy Iomega Protection Suite mogą być pobrane z internetu na nowe dyski eGo.

*Ceny, gwarancja i dostępność *
Nowe dyski Iomega External SSD Flash Drive USB 3.0 będą dostępne w listopadzie w trzech pojemnościach: 64 GB w cenie ok. 790 zł brutto, 128 GB w cenie 1410 zł brutto i 256 GB w cenie 2750 zł brutto. Dyski, chronione są trzyletnią gwarancją (trzeci rok po zarejestrowaniu produktu przez Internet).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)