Nowa wersja Nawigacji Orange

Nowa wersja Nawigacji Orange

Nowa wersja Nawigacji Orange
Źródło zdjęć: © Orange
16.09.2010 14:21, aktualizacja: 16.09.2010 14:42

Nawigacja Orange w wersji 4.0, dostępna od 15 września, oferuje wiele nowych funkcjonalności. Oprócz omijania korków ulicznych, co skraca czas podróży nawet o 50 procent, umożliwia także kierowcom szacowanie zużycia paliwa, a niezmotoryzowanym planowanie przejazdów komunikacją miejską lub profesjonalną nawigację pieszą.

Nawigacja Orange w wersji 4.0, dostępna od 15 września, oferuje nowe funkcjonalności. Oprócz omijania korków ulicznych, umożliwia także kierowcom szacowanie zużycia paliwa, a niezmotoryzowanym planowanie przejazdów komunikacją miejską lub nawigację pieszą.

Nawigacja Orange wykorzystuje technologię Community Traffic Online, która na bieżąco pobiera, gromadzi i przetwarza dane o sytuacji na drogach - spowolnieniach ruchu, robotach drogowych czy wypadkach. Dzięki temu system diagnozuje gdzie i kiedy pojawiają się korki oraz gdzie i kiedy można poruszać się po drogach płynnie. Uwzględniając te dane wytycza skróty i dojazdy znane tylko miejscowym kierowcom. Funkcja Eco uwzględniając warunki na drogach pomaga oszacować ilość spalanego paliwa na wyznaczonej trasie.

Nowa wersja aplikacji została wzbogacona o nawigację pieszą oraz funkcję planowania i śledzenia przejazdów środkami komunikacji publicznej. Trasę podróży można prześledzić na mapie i zapoznać się z jej szczegółowym planem. Aplikacja informuje o numerach linii autobusowych i tramwajowych, kolejkach podmiejskich, z których można skorzystać a także liczbie przystanków i przesiadek czy cenach biletów. Funkcja nawigacji środkami komunikacji miejskiej jest już dostępna w Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Warszawie. Dane do planowania podróży pochodzą z serwisu jakdojade.pl, który będzie sukcesywnie obejmował kolejne miasta. Użytkownicy mogą także skorzystać z nawigacji pieszej, która zaproponuje najkrótszą trasę a w trakcie jej pokonywania umożliwia śledzenie na mapie własnego położenia i odległości do celu.

Nowa wersja Nawigacji Orange pozwala wybrać ulubionego lektora a sugerowane trasy dojazdu są prezentowane ze spodziewanym czasem podróży. Oferuje prostszy interfejs użytkownika. Nowy ekran menu "Nawiguj" i "Szukaj" pozwala na wyszukiwanie zarówno adresów jak i punktów POI. Podczas wpisywania automatycznie pojawiają się podpowiedzi dla poszczególnych słów, np. nazwy miast i ulic, co ułatwia wyszukiwanie.

Nawigacja Orange to także ponad 26. tysięcy punktów POI. Dostarcza stale aktualizowanych informacji o hotelach, sklepach, restauracjach, bankomatach oraz klubach, koncertach i imprezach sportowych. Umożliwia zlokalizowanie najbliższego kina i sprawdzenie jego repertuaru.

Nawigacja Orange jest dostępna dla klientów indywidualnych i firm korzystających z ofert abonamentowych Orange. Do wyboru jest kilka wariantów użytkowania usługi:

Obraz

Cena obejmuje koszty transmisji GPRS koniecznej do funkcjonowania aplikacji w telefonie. Użytkownicy, którzy po raz pierwszy aktywują usługę w opcji abonamentowej, przez pierwszy miesiąc mogą testować ją za darmo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)