Nowa seria nawigacji Garmin nuvi 3700

Nowa seria nawigacji Garmin nuvi 3700
Źródło zdjęć: © Garmin

20.04.2010 10:49, aktual.: 20.04.2010 10:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Garmin ogłosił wprowadzenie na rynek serii nüvi 3700. W skład serii wchodzą modele nüvi 3760 oraz nüvi 3790T

Seria nüvi 370. wyróżnia się smukłą, kieszonkową konstrukcją, dużym, 4,3 calowym szklanym ekranem LCD o rozdzielczości 800 x 480 pikseli oraz interaktywnym panelem dotykowym. Nowoczesny wygląd urządzenia zdobył uznanie międzynarodowych ekspertów, którzy nagrodzili go prestiżową nagrodą Red Dot Design Award w największym corocznym konkursie designerskim na świecie.

Obraz
© (fot. Garmin)

Ekran WVGA umożliwia oglądanie menu oraz preinstalowanych map w orientacji poziomej lub pionowej w zależności czy korzysta się z niego w samochodzie czy podczas pieszych wędrówek.

Nowy ekran multi-touch w serii nüvi 370. umożliwia użytkownikom powiększanie i zmniejszanie obrazu (poprzez rozsuwanie palcami), przesuwanie mapy (poprzez przeciągnięcie palcem) albo zmianę perspektywy z dwu- na trójwymiarową i obracanie mapy o 360 stopni. Aby zapobiec przypadkowym dotknięciom, seria nüvi 3700 oferuje prostą blokadę ekranu.

Nawigacja nüvi 3790T

Dzięki konfigurowalnej "frazie budzenia", która inicjuje nawigację aktywowaną głosem, można wydawać nüvi 3790. polecenia głosowe bez odrywania rąk od kierownicy i wzroku od drogi. Realistyczny wygląd drogi jest zasługą szczegółowego odwzorowania terenu i widoku budynków w trybie 3D. Bez względu na to, czy korzystamy z nawigacji w górach, czy w miejskich kanionach, cieniowana topografia i realistyczny widok obiektów zapewniają lepszą orientację w terenie. Funkcja ta dostępna jest dla wybranych krajów europejskich.

Funkcja trafficTrends zapewnia efektywne wyznaczanie tras i dostarczanie dokładnych informacji o godzinie przybycia, wybierając właściwą drogę na podstawie historycznych danych oraz ustalonych przez Garmin trendów ruchu w danej okolicy o konkretnych porach dnia. Aby jeszcze bardziej ułatwić codzienne dojazdy, urządzenia nüvi 370. zapamiętują często wybierane punkty docelowe i dzięki funkcji myTrends podpowiadają cel bez potrzeby aktywacji trasy, wyświetlając godzinę przybycia i najlepszą propozycję trasy na podstawie informacji o ruchu drogowym.

Aby zapewnić bezpieczniejsze, bezstresowe podróże, urządzenia nüvi 3790. i nüvi 3760T wyposażone zostały w bezprzewodową technologię Bluetooth do wykonywania połączeń bez użycia rąk za pomocą kompatybilnego telefonu, oraz w przypadku modelu 3790T w antenę TMC, dzięki której możliwy jest odbiór komunikatów o sytuacji na drodze.

Wszystkie urządzenia z serii nüvi 370. mają wstępnie zainstalowaną aplikację ecoRoute, która pomaga użytkownikom oszczędzać zarówno paliwo, jak i pieniądze. Dzięki ecoRoute urządzenie wybiera trasę przetwarzając informację dotyczące zużycia paliwa, liczby przystanków, ograniczeń prędkości i wielu innych dopasowując swoje wskazania do powyższych czynników. Kierowca ma również dostęp do sprawozdania z wyszczególnionymi danymi dotyczącymi czasu jazdy, przebytej odległości, średniej ceny paliwa oraz średniego zużycia paliwa. Informacje te mogą być uwzględnianie przy planowaniu kolejnych podróży.

Obraz
© (fot. Garmin)

Uzupełnieniem nowej, kieszonkowej konstrukcji serii nüvi 3700 jest udoskonalony tryb dla pieszych, który oferuje opcje transportu publicznego za pośrednictwem map cityXplorer. Mapy cityXplorer, dostępne pod adresem www.garmin.com umożliwiają nawigację pieszą lub z wykorzystaniem publicznych środków transportu takich jak autobusy, tramwaje, metro oraz pociągi podmiejskie.

Liczne innowacje w serii nüvi 3700

- Konfigurowalna tapeta - pozwala nadać wyjątkowy osobisty charakter nawigacji.
- Asystent pasa ruchu z realistycznym widokiem skrzyżowań (PhotoReal) - dzięki przejrzystemu przedstawieniu drogi i pobocza kierowcy nie ominą już właściwego skrętu. Funkcja ta dostępna jest w Wielkiej Brytanii i Irlandii.
- Wskaźnik ograniczenia prędkości wyświetla limity obowiązujące na większości ważnych dróg.
- Opatentowana funkcja Auto Time Zone pozwala urządzeniom nüvi automatycznie zmieniać strefy czasowe.
- Funkcja Garmin Connect Photos kojarzy ulubione zdjęcia z zapisanymi lokalizacjami. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://connect.garmin.com.
- Funkcja „Gdzie jestem?" pozwala stuknąć ekran, aby szybko znaleźć najbliższe szpitale, posterunki policji, stacje benzynowe, adresy, skrzyżowania i współrzędne.
- Urządzenia z serii 3700 wyposażone zostały w dodatkowy głośnik umieszczony w zasilanym uchwycie mocującym, dzięki czemu wskazówki udzielane podczas jazdy są dużo lepiej słyszalne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)