Nowa linia kamer Everio od JVC

Nowa linia kamer Everio od JVC

Nowa linia kamer Everio od JVC
15.02.2010 11:49

JVC przedstawia nową linię kamer Everio na rok 2010. Linia Everio składająca się z 10 modeli HD i SD, została opracowana pod kątem nagrań na różnych typach nośników - twardym dysku, pamięci flash i/ lub kartach SD/SDHC.

W modelach Everio 201. zastosowano technologie poprawy jakości obrazu (Super LoLux i stabilizator obrazu) oraz zaawansowane funkcje filmowania (Time-Lapse REC, AUTO REC). Najwyższy model Everio HD został wyposażony w rozbudowaną matrycę obrazu oraz Bluetooth.

Super LoLux
Nowe kamery Everio wyposażone zostały w technologię Super Lolu mającą zapewnić większą czułość w trudnych warunkach oświetleniowych.
Wybrane modele High Definition są wyposażone są w matrycę typu CMOS z podświetleniem tylnym, przez co zwiększono ilość światła docierającego do fotodiod, z kolei modele Standard Definition oferują duże, 1/6-calowe matryce CCD o wysokiej czułości.

Obraz
© GH-HD500 (fot. JVC)

Zaawansowany stabilizator obrazu zapewnia stabilny obrazy, nawet podczas ruchu. Jest szczególnie skuteczny podczas fotografowania jasnych scen przy szerokim kącie z zoomem do 5x. Dostępny we wszystkich modelach, stabilizator obrazu 4-krotnie powiększa efektywny obszar działania, dla szerokiego kąta w porównaniu z modelami z linii 2009. zapewniając efektywną kompensację drgań.

Time-Lapse REC nagrywa jedną klatkę w ustalonych odstępach czasu (1 –. 80 sek.). W ten sposób można zarejestrować godzinny ruch i odtworzyć go w krótkim czasie. Auto REC automatycznie rozpoczyna nagrywanie, w momencie kiedy obiekt pojawia się w strefie nagrywania i luminancja ulega zmianie. Nagranie trwa tak długo, jak długo trwa ruch w strefie wykrywania i automatycznie zatrzymuje się po 5 sekundach, w przypadku stwierdzenia braku ruchu.

Pliki cyfrowe zapisane przez kamery Everio można łatwo udostępniać w różnych popularnych formatach z nową wersją oprogramowania MediaBrowser Everio kompatybilną z systemami Windows. Oprogramowanie zapewnia automatyczną konwersję plików video HD i SD dla bezpośredniego przesyłania materiału do serwisu YouTube. Pliki mogą być również bezpośrednio eksportowane do iTunes i synchronizowane z Spodem lub iPhone’em oraz wypalane na płycie DVD.
Nowe kamery Everio High Definition zostały wyposażone w obiektywy KONICA MINOLTA HD, obecnie jedne z najmniejszych i najcieńszy obiektywów HD na świecie. W modelach Everio HD zastosowano 30-krotny zoom optyczny (wybrane modele), który jest jednym z najwyższych współczynników powiększenia dla kamer HD.

Modele Everio HD z kartą pamięci, automatycznie przełączają zapis pomiędzy dwoma typami pamięci, zapewniając ciągłe, niczym niezakłócone nagrywanie. Użytkownicy mogą filmować nieprzerwanie, bez konieczności wymiany nośnika. Nowe modele Everio HD zostały wyposażone w udoskonaloną funkcję wykrywania twarzy, która podczas filmowania/fotografowania inteligentnie wykrywa do 16 twarzy a następnie precyzyjnie ustawia ostrość i ekspozycję.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)