Premiera: Najnowsze telewizory od LG - linia Super UHD

Premiera: Najnowsze telewizory od LG - linia Super UHD
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska

21.04.2015 08:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W poniedziałek LG zaprezentowało swoje najnowsze telewizory Super UHD. Sprawdzamy, czym zwracają na siebie uwagę najnowsze propozycje tego koreańskiego producenta.

LG wprowadza na rynek (i to już) linię telewizorów całkowicie nowej klasy – Super UHD. W jej skład wchodzą nowe serie UF950, UF940, UF860, UF850 oraz UG870. Najważniejszą rzeczą w specyfikacji każdego telewizora jest jakość wyświetlanego obrazu i to przede wszystkim na nim (ale nie tylko) się skupił producent. W tym celu zastosowano technologię poprawiającą jakość obrazu nazwaną przez LG ColorPrime w połączeniu z panelami IPS o rozdzielczości 4K.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

ColorPrime oraz Wide Color LED

ColorPrime zwiększa spektrum wyświetlanych kolorów między 2. a 30 procent i pozwala na wydobycie większej głębi barw niż to było możliwe dotychczas. Dzięki temu - według LG - możemy dostrzec jeszcze bardziej intensywny kolor.

Jedną z technologii obrazu składającą się na linię ColorPrime jest technologia Wide Color LED występująca w najwyższej serii UF950. Polega ona na zastosowaniu zupełnie nowego modułu podświetlenia uwydatniającego kolory. Drugim rozwiązaniem występującym w serii UF9400 jest Quantum Dot, które wzbogaca spektrum barw o 3. proc. wobec poprzednich telewizorów. Stworzone zostało z wykorzystaniem nanokryształów o wielkości od 2 do 10 nanometrów, z których każdy emituje inny kolor w zależności od swojej wielkości. Producent zapewnia, że wyświetlane barwy stały się jeszcze bliższe rzeczywistym, a ogólna jasność obrazu uległa poprawie.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Ultra Luminance

Telewizory LG Super UHD zostały wyposażone także w technologię inteligentnego sterowania podświetlaniem obrazu - Ultra Luminance. Polega ona na przeniesieniu mocy z ciemniejszych fragmentów obrazu i zwiększeniu intensywności podświetlenia w obszarach wymagających większej jasności. Dzięki temu uzyskano jaśniejszy obraz, żywsze kolory oraz wyższy kontrast.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Ultra Slim oraz Cinema Screen

Nowe telewizory LG charakteryzują się również nowoczesnym i wyjątkowo smukłym designem. Model LG UF9500 to jeden z najsmuklejszych obecnie telewizorów dostępnych na rynku. W najpłytszym miejscu mierzy on zaledwie 8,5 mm. Jest to efekt dostosowania wzornictwa najnowszych linii do koncepcji LG _ "Ultra Slim" _ stosowanej również przy produkcji telewizorów OLED.

Oprócz tego modele z najnowszej oferty zostały zaprojektowane zgodnie z ideą „Cinema Screen” czyli maksimum obrazu, minimum ramki.

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

Dźwięk od Harman/Kardon

Wygląd modeli z linii Super UHD został dostosowany także do wymagań dźwiękowych – specjalnie zaprojektowana podstawa Auditorium Stand, w którą wyposażone zostały modele UF950, UG880 i UG870, odpowiednio zbiera dźwięki i odbija je wprost na widza, co intensyfikuje wrażenia słuchowe. Poza tym wrażenia wizualne dopełnia dźwięk, stworzony w wybranych modelach przez markę Harman/Kardon.

Zastosowano także system dźwięku przestrzennego Ultra Surround, co oznacza, że w smukłej obudowie zamknięto membrany będące w stanie odtworzyć wirtualny 7-kanałowy dźwięk. Dzięki temu widzowie mogą odnieść korzystania z systemu zewnętrznych głośników. Dodatkowo, nowa seria telewizorów LG została wyposażona w specjalny algorytm Clear Voice, który wyłapuje szumy i zakłócenia, jednocześnie je redukując, co pozwala konsumentom cieszyć się czystym dźwiękiem. Super UHD oferuje swoim użytkownikom także inteligentną funkcję Sound Plus, dzięki której z pomocą głośników bezprzewodowych i połączenia WiFi możliwe jest utworzenie Multi Room’u.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

LG webOs 2.0

Od serii UF7700 do UF9500 zainstalowano webOS 2.0, który sprawił, że korzystanie z telewizorów LG jest jeszcze bardziej intuicyjne. System w wersji 2.0 działa znacznie szybciej, płynniej i bardziej wydajnie. Czas oczekiwania na uruchomienie menu lub aplikacji jest krótszy nawet o 70%, a wejście w ustawienia skrócono o niemal 74%.

Dzięki systemowi webOS 2.0 telewizor stał się jeszcze bardziej spersonalizowanym asystentem rozrywki. Jego nowszą wersję wzbogacono o szereg aktualizacji i rozwiązań dostosowanych do potrzeb widzów. Pojawiła się nowa zakładka_ „Moje kanały” _. W pasku głównym można z łatwością ustawić kolejność najczęściej wybieranych programów, narzędzi i aplikacji, a obsługa i wybór ustawień TV jest sprawniejszy i prostszy.

To tylko niektóre z usprawnień mających poprawić komfort użytkowania, które wprowadzono do nowej wersji oprogramowania. Oprócz tego poprawiono także interfejs i szybkość reakcji telewizora na poszczególne komendy.

Zmieniony został również pilot LG Magic Remote, do którego została dodana klawiatura numeryczna.

Naszymi wrażeniami podzielimy się z wami podczas testów.

Cena: dowiedzieliśmy się jedynie, że powyżej 1. 000 zł.

Teraz klienci będą mieli dylemat - LG Super UHD (domyślnie SUHD) czy Samsung SUHD.

Podstawowa specyfikacja:

Seria UF950V:

• Wielkość ekranu: 55”, 65”
• Technologia obrazu: COLOR PRIME
• Rozdzielczość 4K (3840x2160)
• Technologia podświetlania: Edge LED
• Smart TV: webOS 2.0
• Ultra Slim
• System dźwiękowy: 4.2 Harman/Kardon, ULTRA Surround, moc RMS 60W
• PMI: 2300
• Cinema 3D

Seria UF850V:

• Wielkość ekranu: 55”, 65”
• Technologia obrazu: Ultra Luminance
• Rozdzielczość 4K (3840x2160)
• Smart TV: webOS 2.0
• System dźwiękowy: 2.0 Harman/Kardon, ULTRA Surround, moc RMS 10W+10W
• PMI: 1600
• Cinema 3D
• Kodek HEVC: 4. 50P, 4K 25P, 4K50P

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)