Nowa generacja telewizorów OLED od LG

Nowa generacja telewizorów OLED od LG
Źródło zdjęć: © LG

06.09.2010 11:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas tegorocznych targów IFA firma LG zaprezentowała telewizor OLED 3D LG z ekranem o wielkości 31 cali, będący jednocześnie najcieńszym telewizorem na świecie (grubość 0,29 cm), a także model 15EL9500, pierwszy na świecie telewizor OLED z ekranem o wielkości 15,1 cala.

W telewizorach OLED LG wykorzystano technologię diod organicznych, która eliminuje konieczność używania lamp podświetlających obraz od tyłu (takie rozwiązanie stosuje się w konwencjonalnych modelach LCD). Zamiast tego używa się błony złożonej z elementów, które świecą własnym światłem. Taki ekran jest lekki i cienki jak papier, a pozwala wyświetlać obrazy o niezwykłej jasności, ostrości i kontraście.

Obraz
© (fot. LG)

31-calowy telewizor LG OLED 3D

Nowy telewizor LG przenosi jasność obrazu specyficzną dla technologii OLED na 31-calowe ekrany. Jest także najcieńszym telewizorem na świecie (jego grubość wynosi 0,2. cm).

Technologia organicznych diod elektroluminescencyjnych (OLED) zapewnia dobrej jakości czerń i wysokie poziomy kontrastu, a dzięki zastosowaniu funkcji szczegółowego odwzorowania poziomów szarości, umożliwia wyświetlanie pełnej palety ciemnych odcieni.

15EL9500 - pierwszy telewizor LG oparty na technologii OLED

15,1-calowy telewizor 15EL950. zapewnia odpowiednią głębię czerni i umożliwia uzyskanie obrazu zgodnego z certyfikatem ISF. Jasność postrzegana jest zaś o 150% większa niż w przypadku konwencjonalnych telewizorów LCD. Technologia OLED zapewnia większą szybkość odświeżania obrazu wideo. W połączeniu z funkcją TruMotion 100 Hz pozwala to na większą dynamikę wyświetlania obrazu i minimalizuje rozmycie powstające przy bardzo szybko zmieniających się sekwencjach.

Dźwięk jest emitowany przez niewidoczne głośniki, których jakość poprawiają technologie Clear Voice II i SRS TruSurround XT.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (27)
Zobacz także