JVC GZ‑HM550 - kamera z wbudowaną technologią Bluetooth

JVC GZ-HM550 - kamera z wbudowaną technologią Bluetooth
Źródło zdjęć: © JVC

15.03.2010 13:02, aktual.: 15.03.2010 14:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

JVC przedstawia nową kamerę z linii Everio, model GZ-HM550 z wbudowanym modułem łączności bezprzewodowej Bluetooth. To innowacyjne rozwiązanie pozwala użytkownikom kręcić filmy video oraz wykonywać zdjęcia we współpracy z różnymi urządzeniami peryferyjnymi kompatybilnymi z Bluetooth

JVC przedstawiło nową kamerę z linii Everio - model GZ-HM550 z wbudowanym modułem łączności bezprzewodowej Bluetooth. To rozwiązanie pozwala użytkownikom kręcić filmy video oraz wykonywać zdjęcia we współpracy z różnymi urządzeniami peryferyjnymi kompatybilnymi z Bluetooth.

Ciekawym rozwiązaniem dla użytkowników posiadających nowoczesny telefon jest możliwość wykorzystania smartfonu do zdalnego sterowania kamerą Everio. Możemy nagrywać, przybliżać (zoom) i odtwarzać zarejestrowany materiał (w tym przypadku wymagana jest wcześniejsza instalacja odpowiedniej aplikacji). Możliwe jest również bezprzewodowe przesyłanie zdjęć cyfrowych z kamery Everio do telefonu.

Obraz
© (fot. JVC)

Kamera współpracuje z urządzeniami GPS umożliwiając rejestrację danych lokalizacyjnych, dotyczących miejsca powstania nagrania. Podczas odtwarzania w komputerze PC (wymagane zainstalowane oprogramowanie Everio MediaBrowser) dane synchronizowane są z aplikacją Google Earth.

Współpraca z zestawem słuchawkowym umożliwia rejestrowanie dźwięku z bezprzewodowego mikrofonu (opcja), w tym samym czasie w którym zapisywany jest dźwięk z głównego mikrofonu kamery. Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy parowany jest z kamerą na podobnej zasadzie jak z telefonem komórkowym lub smartfonem. 10,62-megapikselowa matryca CMOS z tylnym podświetleniem umożliwia nagrywanie obrazów video Full HD 192. x 1080 oraz wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 9 megapikseli. Kamerę wyposażono w optykę Konica Minolta HD Lens z 16-krotnym zoomem dynamicznym.

Technologia Super LoLux zapewnia większą czułość w trudnych warunkach oświetleniowych. GZ-HM55. posiada również opcję doświetlenia diodami LED oraz Auto Flash do filmowania w ciemnościach. Stabilizator zapewnia stabilny obraz, nawet podczas spaceru.

Nagrany materiał zapisywany jest w wewnętrznej pamięci flash o pojemności 32 GB, którą można rozszerzyć za pomocą kart SD/SDHC. GZ-HM550 oferuje nowe, zaawansowane funkcje fotografowania:
- Time-lapse REC (nagrywanie poklatkowe) nagrywa jedną klatkę w ustalonych odstępach czasu od 1 do 80 sek. Dzięki temu podczas odtwarzania, godzinne sekwencje zostają zredukowane do zaledwie kilku minut.
- Funkcja Auto REC automatycznie rozpoczyna nagrywanie, w momencie kiedy obiekt pojawia się w strefie nagrywania - jest to niezwykle wygodne narzędzie nadzoru domu, monitorowania dziecka, nagrywania przyrody itp.
- Kamera posiada również funkcję zdjęć seryjnych Motor Drive Shooting (9 megapikselowe zdjęcia z szybkością zapisu do 15 fps) oraz tryb Ultra-Slow Motion.

Dodatkowo kamera GZ-HM55. oferuje funkcję Face Flow, która wyświetla ikonki z miniaturami poszczególnych sekwencji video. Następnie mogą one być wyświetlane z powiększeniem wykrytych twarzy, dzięki czemu można łatwo rozpoznać, kto znajduje się na danym ujęciu.

_ Specyfikacja techniczna kamery JVC GZ-HM550 znajduje się na kolejnej stronie. _

Obraz
© (fot. JVC)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)