Nokia Lumia 620 już dostępna!

Nokia Lumia 620 już dostępna!

Nokia Lumia 620 już dostępna!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.12.2012 15:06, aktualizacja: 05.12.2012 15:51

Nokia wprowadziła dziś do oferty Lumię 620 - swój trzeci i najbardziej przystępny cenowo smartfon z systemem Windows Phone 8. Najnowsza Lumia ma kompaktową konstrukcję i dwuwarstwowe, wymienne, kolorowe obudowy. Użytkownicy mogą wybierać z siedmiu różnych obudów.

Telefon wyposażono w ekran o przekątnej 3,8-cala wyświetlający obraz w rozdzielczości 800x48. pikseli. Sercem telefonu jest dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 taktowany z częstotliwością 1 GHz i wspomagany jedynie przez 512 MB pamięci RAM. Pamięć dostępna dla użytkownika to 8GB (możliwość rozszerzenia przez karty microSD) oraz 7GB w usłudze chmurowej SkyDrive. Zastosowana bateria ma natomiast pojemność 1300 mAh, a sam smartfon jest przystosowany do obsługi technologii zbliżeniowej NFC.

Nokia Lumia 62. jest wyposażona w 5-megapikselowy aparat i przednią kamerę VGA. Jej główny aparat oferuje te same funkcje, które dostępne są w modelach Lumia 920 i Lumia 820. Za pomocą efektu „Kinograf” można np. dodać do zdjęć proste animacje, a przy użyciu funkcji „Sprytne Zdjęcia” można skomponować ujęcie z kilku zdjęć, usuwając także zbędne obiekty.

W Lumii 62. znajdziemy także popularne aplikacje jak Nokia Mapy, Nokia Muzyka, Nokia Nawigacja, a także aplikację Nokia Miasto w obiektywie. Ta ostatnia aplikacja wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości LiveSight do wyświetlania informacji o okolicy. Informacje te są nakładane na budynki oglądane przez wizjer aparatu.

Lumia 62. działa pod kontrolą systemeu Windows Phone 8. Oznacza to, że tak jak w każdym telefonie z tym systemem na ekranie startowym znajdziemy dostosowywane, dynamiczne kafelki, które umożliwiają łatwą modyfikację ekranu startowego telefonu. Kafelek „Kontakty” gromadzi informacje o znajomych z różnych książek adresowych i serwisów społecznościowych w jednej bazie danych. Dzięki temu można łatwo rozpoczynać rozmowy, wyświetlać wpisy, tweety i zdjęcia znajomych, a nawet konfigurować grupy i prywatne pokoje do wymiany plików. Kafelek „Ja” ułatwia meldowanie się w ulubionych miejscach, dodawanie wpisów w serwisach społecznościowych oraz umożliwia sprawdzanie nowości na portalach Facebook, Twitter i LinkedIn.System Windows Phone 8 oferuje także aplikacje Microsoft Office i Xbox Live.

Model Nokia Lumia 62. będzie dostępny w następujących kolorach: limonkowy, pomarańczowy, amarantowy, żółty, niebieski, biały i czarny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)