620 tys. polskich użytkowników Dropboksa

620 tys. polskich użytkowników Dropboksa

620 tys. polskich użytkowników Dropboksa
Źródło zdjęć: © chip.pl
02.11.2014 13:24, aktualizacja: 03.11.2014 10:41

Dropbox to jeden z najbardziej cenionych serwisów oferujących przestrzeń dyskową w chmurze. W Polsce z jego serwisu korzysta blisko 3 proc. internautów.

Według danych z maja tego roku, strona startowa Dropbox.com cieszy się zainteresowaniem 620 tys. osób z Polski. To trzykrotnie mniejszy odsetek niż w Danii. Te same dane pokazują, że w Rumunii serwis jest popularny wśród niecałych 5 proc. użytkowników sieci. W pozostałych krajach objętych analizą wyniki są słabsze niż Polaków. Na Ukrainie odsetek wynosi około 2 proc. internautów, a w Rosji i w Turcji około 1 proc.

Zainteresowaniu chmurą Dropbox sprzyjają promocje producentów telefonów. Samsung oferuje 5. GB dodatkowego miejsca na dwa lata, nieco mniejszą przestrzeń oferowało też jakiś czas temu HTC. Podstawowy pakiet można zwiększyć korzystając szeregu mechanizmów, takich jak polecanie usługi znajomym czy włączenie synchronizacji galerii telefonu z chmurą. Są też pakiety płatne. Za 1 TB miejsca zapłacimy 40 zł miesięcznie. Najwięksi konkurenci Dropboksa to One Drive Microsoftu i Google Drive.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)