Niemieckie służby chcą monitorować media społecznościowe!

Niemieckie służby chcą monitorować media społecznościowe!

Niemieckie służby chcą monitorować media społecznościowe!
Źródło zdjęć: © chip.pl
28.06.2014 16:27, aktualizacja: 28.06.2014 16:54

Niemieckie media odkryły, że ich Bundesnachrichtendienst (BND) - Federalna Służba Wywiadowcza pracuje nad projektem, o wartości szacowanej na ok. 300 milionów euro, który pozwoliłby na monitorowanie sieci społecznościowych w czasie rzeczywistym.

"W tym roku, BND pracuje nad swoimi metodami wywiadowczymi, związanymi z nową technologią, w celu systematycznej analizy blogów, for internetowych i portali społecznościowych, takich jak Flickr, Facebook, czy Twitter, na których użytkownicy wymieniają się wiadomościami" - pisze Süddeutsche Zeitung. Temat szybko podchwyciły inne niemieckie media.

Monitorowanie Sieci w czasie rzeczywistym jest częścią programu o nazwie Strategic Technology Initiative, którego zostanie wdrożony przez niemieckie służby wywiadowcze do 2020 roku. Oprócz monitorowania Sieci, w ramach STI, rozwijane będą również technologie automatycznego rozpoznawania twarzy oraz identyfikacji biometrycznej.

Według niemieckiej prasy, część metod, z których planuje korzystać BND pokrywa się z praktykami takich służb jak amerykańskie NSA, czy brytyjskie GCHQ.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pierwsze aktualizacje do Android L zapowiedziane!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)