Energa: aplikacja, która pozwoli monitorować zużycie energii

Energa: aplikacja, która pozwoli monitorować zużycie energii

Energa: aplikacja, która pozwoli monitorować zużycie energii
Źródło zdjęć: © Energa
02.10.2013 09:50

"Mój Licznik" to aplikacja mobilna na urządzenia z systemem Android oraz iOS, którą Energa-Operator udostępniła klientom, korzystającym z liczników zdalnego odczytu. Pozwala ona na bieżąco monitorować zużycie energii elektrycznej.

Aplikacja "Mój Licznik" umożliwia bieżące monitorowanie zużycia energii elektrycznej. Klienci Energii mogą sprawdzić zużycie prądu w domu z każdej zakończonej doby, porównać, kiedy ta wartość była najwyższa oraz przekonać się, czy zużywają tyle energii elektrycznej, co osoby korzystające z tej samej taryfy.

Dzięki możemy ocenić, czy optymalnie korzystamy z energii elektrycznej w domu. Dotyczy to zwłaszcza osób, które wybrały taryfę elastyczną, gdzie cena energii zależna jest od pory dnia i tygodnia. Dodatkowo aplikacja ułatwia dostęp do podstawowych informacji z umowy tj.: adresu i numeru Punktu Poboru Energii, sprzedawcy energii, okresu obowiązywania umowy oraz wybranej taryfy.

Nowy, zdalny licznik energii elektrycznej to urządzenie, które daje więcej możliwości świadomego użytkowania prądu. Dzięki niemu rozliczenia za energie elektryczną prowadzone są w oparciu o faktyczne zużycie energii elektrycznej, a nie o prognozy. Poniższy film pokazuje, w jaki sposób działa inteligentny licznik.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)