Przycisk do robienia szybkich zakupów

Przycisk do robienia szybkich zakupów
Źródło zdjęć: © cnet

31.08.2015 12:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Robienie zakupów przez internet jest wygodne i proste. Amazon postanowił je jednak jeszcze bardziej uprościć. Dzięki Dash Button będziemy mogli je robić za pomocą jednego przycisku, gdy zorientujemy się, że zabrakło nam danego produktu.

Dash Button to niewielkich rozmiarów przycisk z wbudowanym modułem Wi-Fi. Zasada jego działania jest banalnie prosta, a całość skonfigurowana jest pod jeden konkretny produkt codziennego użytku. Oczywiście podczas etapu konfiguracji, możemy określić jaki produkt ma być zamawiany po naciśnięciu przycisku Dash Button. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zamiast papieru toaletowego, zamówić kawę czy pieluchy dla dziecka. Tak naprawdę konfiguracja jest dowolna. Z tym, że należy pamiętać, że każdy przycisk przypisany jest do jednej marki i tylko w ramach jednego producenta możemy wybierać dany produkt.

Obraz
© (fot. cnet)

Po naciśnięciu przycisku, produkt, którego potrzebujemy jest automatycznie zamawiany. Niestety pojedyncze wciśnięcie przycisku pozwala zamówić tylko jeden produkt i nie ma możliwości domówienia większej ilości. Po dokonaniu zakupu otrzymujemy powiadomienie na telefon i możemy zarządzać naszym zamówieniem z poziomu telefonu. Oczywiście, jeśli będziemy chcieli z niego zrezygnować, to możemy tego dokonać za pośrednictwem specjalnej aplikacji mobilnej. Dash Button został wyposażony w oświetlenie LED, które ma informować o wcześniejszym użyciu i przyjęciu zlecenia.

Obraz
© (fot. amazon.com)

Amazon, jak na razie współpracuje z 1. partnerami przy projekcie związanym z Dash Button. Zainteresowanie jest tak duże, że na przełomie kilku miesięcy, sytuacja ta ma ulec zmianie. Usługa jak na razie dostępna jest tylko i wyłącznie za oceanem, zaś samo urządzenie można kupić już za około 5 dolarów.

_ Źródło: theverge / mashable / WP _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)