Recordura - zamek do drzwi otwierany smartfonem. Nie potrzebuje baterii!

Recordura - zamek do drzwi otwierany smartfonem. Nie potrzebuje baterii!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.07.2013 11:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynku pojawia się coraz więcej zamków do drzwi otwieranych za pomocą urządzeń przenośnych. Chociaż różnią się one poszczególnymi funkcjami, to ich wspólną wadą jest konieczność regularnego wymieniania baterii, ponieważ bez zasilania nie będą w stanie otworzyć drzwi. Producenci zamka Recordura znaleźli sposób na rozwiązanie tego problemu.

Recordura to zamek otwierający drzwi po zbliżeniu do niego urządzenia z RFID - np. nowoczesnego telefonu, czy tabletu. To co go odróżnia od konkurencji, to zamontowany w klamce prądnica, przekształcająca energię mechaniczną w energię elektryczną. Dzięki temu rozwiązaniu producentom udało się uniknąć konieczności stosowania wymiennych baterii.

Poza tym ciekawym pomysłem urządzenie ma te same cechy co konkurencyjne produkty - posiada wbudowany czytnik NFC, który umożliwia bezdotykowe otwieranie drzwi. Recordura daje możliwość przesyłania elektronicznych kluczy dostępu na urządzenia przenośne rodziny i znajomych, tak aby oni również mieli dostęp do naszego mieszkania. Specjalna aplikacja pozwala zarządzać wydanymi przez nas upoważnieniami.

Na wszelki wypadek, jeśli zastosowana w urządzeniu elektronika zawiedzie, będziemy mieli także możliwość otwarcia drzwi przy pomocy klasycznego klucza.

Na razie nie jest znana finalna cena detaliczna, ani data wprowadzenia urządzenia na rynek. Produkcja zamka Recordura współfinansowana jest przez UE w ramach programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)