Xavax: twój kaloryfer sterowany z internetu i telefonu

Xavax: twój kaloryfer sterowany z internetu i telefonu

Xavax: twój kaloryfer sterowany z internetu i telefonu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.02.2012 12:31, aktualizacja: 06.02.2012 10:19

Niemieccy specjaliści opracowali prosty system Xavax MAX!, który pozwala na sterowanie domowym ogrzewaniem przez Internet. Dzięki temu możemy zdalnie włączyć kaloryfery tuż przed wyjściem z biura, bądź już w drodze do domu za pomocą smartfonu. W ten sposób mieszkanie nagrzeje się akurat na czas naszego powrotu. Oszczędności, na jakie możemy liczyć, sięgają nawet 30%.

Pakiet startowy systemu Xavax MAX! składa się z dwóch termostatów, wyłącznika Eco Button, dwóch czujników okiennych oraz przekaźnika Cube. Każdy z tych elementów kontaktuje się ze sobą bezprzewodowo. Sterowanie odbywa się także przez Internet, za pomocą rutera i komputera podłączonego do przekaźnika. Czynność ta możliwa jest także przy użyciu smartfonu. Instalacja systemu jest bardzo prosta i nie wymaga żadnych przeróbek w domowej instalacji. W przypadku, gdy w ogrzewanym pomieszczeniu jest więcej kaloryferów, specjaliści Xavax zalecają instalację termostatu ściennego. Wówczas możliwa będzie kontrola ogrzewania za pomocą jednego zbiorczego urządzenia.

Przekaźnik Cube to rodzaj sprzętowego łącznika pomiędzy ruterem a grzejnikami. Urządzenie kontroluje aktualną temperaturę i steruje ustawieniami termostatów, zgodnie z zaleceniami użytkowników. Z kolei Eco Button, który warto umieścić przy drzwiach wejściowych, służy do włączania trybu oszczędnościowego, gdy opuszczamy dom na dłużej. W tym celu wystarczy jedno kliknięcie. Warto wspomnieć, że specjalne czujniki okienne przekazują do termostatów informację o tym, czy mieszkanie jest wietrzone czy nie. Jeśli tak, temperatura grzejników jest zmniejszana, żeby nadmiarowe ciepło nie uciekało na zewnątrz. W razie potrzeby można do zestawu startowego dokupić dowolną liczbę termostatów.

Cena zestawu: około 1500 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)