Garmin Edge Touring - nowe nawigacje rowerowe

Garmin Edge Touring - nowe nawigacje rowerowe
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

23.09.2013 09:53, aktual.: 23.09.2013 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Garmin wraz z dobiegającym końca sezonem rowerowym pokazał dwie nawigacje dedykowane rowrzeystom: Edge Touring i Edge Touring Plus. Urządzenia działają na takiej samej zasadzie jak samochodowa nawigacja GPS, zostały jednak wyposażone w mapy, punkty POI i funkcje dostosowane do potrzeb rowerzystów.

Modele Edge Touring i Edge Touring Plus zostały wyposażone w specjalne rowerowe mapy, które mają ułatwić trzymanie się wytyczonego szlaku i pozwolą odnaleźć drogę powrotną do punktu rozpoczęcia podróży. Rowerzyści mogą wybierać między trybem rowerowym, turystycznym i górskim, aby wyznaczyć trasę odpowiadającą ich preferencjom. Dla tych, którzy nie lubią wracać tą samą drogą, Edge Touring został wyposażony w specjalny tryb Round Trip. Po wpisaniu żądanego dystansu, Edge Touring skalkuluje do trzech propozycji tras, które wiodą do punktu początkowego, uwzględniając podaną odległość oraz profile wzniesień. Można porównać zaproponowane trasy, wybrać tą, którą chcemy jechać i korzystać z dokładnych wskazówek nawigacyjnych.

Urządzenia wyposażone są w wytrzymałą, wodoodporną (IPX7. obudowę i dotykowy ekran o przekątnej 2,6”, który reaguje nawet na dotyk wilgotnej dłoni lub dłoni w rękawiczce. Urządzenie waży mniej niż 100 gramów i można je w prosty sposób zamontować na kierownicy bądź trzpieniu. Akumulator ma zapewnić czas działania do 17 godzin, a przy zastosowaniu opcjonalnej baterii można zyskać dodatkowe 20 godzin jazdy.

Edge Touring wyświetla kluczowe dane dotyczące jazdy, takie jak czas, prędkość, średnia prędkość, prędkość maksymalna, dystans i wiele innych. Rowerzyści mogą dostosowywać wygląd ekranu do swoich potrzeb, decydując które z różnych dziesięciu pól będą widoczne na pulpicie. W zestawie z urządzeniem znajduje się również ćwierćobrotowy uchwyt rowerowy, który ułatwia korzystanie z nawigacji na różnych rowerach.

Edge Touring Plus oferuje wszystkie funkcje dostępne w nawigacji Edge Touring, a ponadto jest kompatybilny z bezprzewodowymi (ANT+) czujnikami tętna. Model ten został także wyposażony w wysokościomierz barometryczny.

Ceny: odpowiednio 25. i 300 Euro (około 1050 zł i 1300 zł).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)