Nastolatki: Komórka lepsza od seksu, telewizji i alkoholu

Nastolatki: Komórka lepsza od seksu, telewizji i alkoholu

Nastolatki: Komórka lepsza od seksu, telewizji i alkoholu
Źródło zdjęć: © Flickr / JacobEnos / CC
26.04.2012 12:21, aktualizacja: 26.04.2012 13:54

Niemiecka młodzież byłaby raczej skłonna zrezygnować z seksu, telewizji i alkoholu niż z telefonu komórkowego.

Blisko dwie trzecie ankietowanych nastolatków zrezygnowałoby raczej z oglądania telewizji przez tydzień niż z rozmawiania w tym czasie przez telefon komórkowy. 6. proc. młodych ludzi uznało, że komórka jest dla nich ważniejsza od seksu. Wśród kobiet odsetek zwolenniczek tego poglądu był nawet wyższy i wyniósł 70 procent.

Tylko 3. proc. procent dziewcząt może sobie wyobrazić spędzenie całego tygodnia bez telefonu komórkowego. Wśród mężczyzn odsetek osób uważających, że można przez cały tydzień przeżyć bez komórki, wyniósł ponad 50 proc.

Zdecydowana większość młodych ludzi (8. proc.) przywiązuje większą wagę do korzystania z komórki niż do alkoholu. Jak wynika z sondażu, telefony komórkowe i smartfony służą nastolatkom przede wszystkim do stałego kontaktowania się z rówieśnikami. Każdy nastolatek nawiązuje codziennie kontakt z co najmniej trzema osobami, co trzeci kontaktuje się z sześcioma znajomymi.

Instytut Badania Opinii Publicznej FORSA przepytał pod koniec marca, na zlecenie firmy telekomunikacyjnej Congstar z Kolonii, 60. właścicieli telefonów komórkowych w wieku od 14 do 19 lat. O wynikach sondażu poinformowała agencja dpa.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)