Kobiety wolą smartfony od seksu!

Kobiety wolą smartfony od seksu!

Kobiety wolą smartfony od seksu!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
10.06.2013 12:39, aktualizacja: 10.06.2013 13:05

Najnowsze badania przeprowadzone przez AVG Technologies dowodzą że więcej niż 25% kobiet jest w stanie zerwać kontakt za pomocą wiadomości tekstowej. To nie jedyne wnioski płynące z badania.

AVG Technologies przedstawiło wyniki najnowszych światowych badań, które ukazują w jaki sposób kobiety wykorzystują dzisiejszą technologię do zawierania i utrzymywania znajomości.

Ankiety, przeprowadzone wśród 400. kobiet z Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Francji, Niemiec oraz Brazylii podkreśliły rosnącą rolę, jaką odgrywają urządzenia mobilne i sieci społecznościowe w zawieraniu nowych znajomości oraz pokazały, że umawianie się przez Internet zniszczyło chemię jaka panowała podczas normalnych stosunków partnerskich.

Prawie 35. dzisiejszych kobiet korzysta z sieci społecznościowych, aby sprawdzić osobę, z którą się umawiają, obejrzeć jej zdjęcia, poszukać wspólnych znajomych lub wreszcie podejrzeć jej komentarze i zainteresowania.

Jednakże, kobiety wykorzystujące nowoczesną technologię do szybkiego umawiania się na randki, równie szybko stają się od tej technologii zależne. Wszystkie wykresy wskazują, iż ponad 5. procent ankietowanych osób zerwała lub mogłaby zerwać kontakt z drugą osobą przez telefon, a ponad jedna czwarta zrobiła by to za pomocą wiadomości tekstowej (np. SMS).

Jeżeli chodzi o zakres wieku ankietowanych, łatwe do przewidzenia było to, iż osoby w wieku 18-2. lat zrywają ze sobą najczęściej za pomocą telefonów (61 procent), wiadomości na Facebook’u (19 procent) lub poprzez SMS (38 procent). Starsze roczniki nie były pod tym względem daleko w tyle. Okazuje się, że osoby w grupie wiekowej 45-54 lat równie często zrywają (lub mogły by zerwać) kontakt za pośrednictwem telefonu (45 procent). Jednak najwyraźniejsze różnice powstały między różnymi narodowościami.

Pomimo tego, iż kobiety z USA do randkowania wykorzystują sieci społecznościowe najczęściej, to jednak Brazylijki są najbardziej bezlitosnymi kobietami, jeśli chodzi o umawianie się. Według wyników ankiety, 58. pięknej płci z Brazylii używa telefonu do zerwania, a ponad 61% z nich odwołuje randkę z powodu informacji wyszukanych w sieciach społecznościowych. Dane pokazują też, że Brazylijczycy są narodem, który najczęściej zrywa stosunki poprzez Facebook’a (18 procent).

Z drugiej strony plasują się europejscy badani, o dziwo wyniki ankiet pokazują, że najbardziej tradycyjnym podejściem w sprawach sercowych wykazują się osoby z Francji, będąc jednocześnie narodem najmniej uzależnionym od technologii. Dla przykładu, mniej niż 2. procent francuskich kobiet wspomaga się portalami społecznościowymi przed randką, a jedynie 18% z nich odpowiedziało, iż zdarzyło im się przeczytać prywatną wiadomość sms lub email swojego partnera. W statystyce tej znowu przoduje Brazylia, z wynikiem ponad 50 procent osób, które przyznają się do tego typu szpiegowania.

I wreszcie, 57 procent kobiet prędzej zrezygnowałoby z seksu niż z urządzenia mobilnego na tydzień.

Ankieta online przeprowadzona została wśród 400. kobiet z Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Francji, Niemiec oraz Brazylii. W ankiecie wykorzystano system Qualtrics, a także internetowy panel Qualtrics. Badania terenowe miały miejsce w kwietniu i maju 2013.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)