Komórka, pomocnik niedowidzącego?

Komórka, pomocnik niedowidzącego?

Komórka, pomocnik niedowidzącego?
Źródło zdjęć: © knfbreader
06.03.2008 11:30, aktualizacja: 06.03.2008 11:43

W dzisiejszych czasach coraz większy nacisk kładzie się na
wdrażanie udogodnień mających na celu ułatwić codzienne funkcjonowanie
w społeczeństwie osób niepełnosprawnych. Przykładem na to jest
technologia wprowadzona przez „knfb Reading Technology, Inc.” jako
opcja dla telefonu Nokia N82

*W dzisiejszych czasach coraz większy nacisk kładzie się na wdrażanie udogodnień mających na celu ułatwić codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie osób niepełnosprawnych. Przykładem na to jest technologia wprowadzona przez „knfb Reading Technology, Inc.” jako opcja dla telefonu Nokia N82. *
Model ten został wybrany głównie ze względu na zaawansowane funkcje głosowe, pozwalające na nawigację menu za pomocą mowy oraz wysokiej jakości wyświetlacz i kamerę. Zainstalowane w aparacie oprogramowanie pomoże osobom niedowidzącym w odczytaniu tekstów, których same nie byłyby w stanie przeczytać.

Wystarczy, że zrobimy zdjęcie wybranego tekstu np. z książki, listu, notatki, rachunku, recepty czy ulotki, a urządzenie przetworzy obraz tak aby lektor odczytał interesującą nas treść. Podczas pracy syntezatora mowy program automatycznie zaznaczana ekranie aktualnie czytane słowa.

Obraz
© (fot. knfbreader)

Telefon działa na trzeciej edycji platformy S60 (Feature Pack 1), bazującej na systemie operacyjnym Symbian OS 9.2, wyposażony jest w kamerę 5 megapikseli, złącze kart pamięci microSD oraz wyświetlacz o przekątnej 2,4 cali i rozdzielczości 240 x 320 pikseli. Aplikacja do działania wymaga 40 MB wolnej pamięci operacyjnej RAM oraz 50 MB pamięci użytkownika. Niestety aktualnie oprogramowanie dostępne jest tylko w wersji angielskiej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)